Луценко розкрив деталі гучної операції «Бурштин»

168
Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про деталі справи щодо незаконного видобутку й реалізації бурштину на Рівненщині й затримання п’ятьох учасників нелегальної схеми в рамках спеціальної операції.

«Нині по всій території відбувається понад 100 обшуків. На цей момент затримані четверо, і суд ухвалить рішення про запобіжний захід у встановлений законом термін», − цитує Інтерфакс-Україна Луценка.
Глава ГПУ пізніше зауважив, що правоохоронці вже затримали п’ятого підозрюваного у Києві. За його словами, до незаконної схеми видобутку й реалізації бурштину були причетні працівники Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, органів прокуратури, керівники органів місцевого самоврядування і, ймовірно, обласної державної адміністрації. 
«Ця акція − це ліквідація лише одного з великих мафіозних утворень, що виникли на території Рівненщини, Волині, Житомирщини. Це перший крок, але досить серйозний, безумовно. Це не означає, що з завтрашнього дня всі помпи зупиняться, а камені перестануть красти, але, тим не менше, це серйозний удар по одному з організованих злочинних угруповань у країні», − наголосив очільник Генпрокуратури.
Крім того, глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що до причетності у незаконній схемі підозрюють 32 особи. Зокрема, в рамках спецоперації працівники СБУ і ГПУ затримали заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика.
«У заступника прокурора області знайшли і злитки золота, дорогі годинники, гроші, мішки бурштину. У злочинах задіяні керівники обласної прокуратури, працівники СБУ, працівники Національної поліції, в тому числі серед керівників, і ціла низка криміналітету», − підкреслив глава МВС України.

Коментарi

Коментарiв