ВРУ дала згоду на затримання і арешт одіозного Онищенка

160
Верховна Рада України ухвалила рішення про затримання і арешт народного депутата від групи «Воля народу» Олександра Онищенка, незважаючи на скептичні прогнози низки політиків і експертів.

За рішення надати згоду на затримання одіозного Онищенка проголосувало 265 народних депутатів, 263 парламентарі проголосували за арешт колеги. 
Раніше Укрінформ повідомив, що Онищенка підозрюють у причетності до незаконної схеми реалізації природного газу за заниженою ціною у співпраці з компанією «Укргазвидобування». Згідно з інформацією Національного антикорупційного бюро, у зв’язку з цим корупційним механізмом держава зазнала збитків приблизно у 3 мільярда гривень, із яких 1,6 мільярда – це кошти, які отримали завдяки перепродажу палива за допомогою посередників і виведені через фіктивні фірми. Ще 1,3 мільярда – це несплачені кошти за користування надрами. 
15 червня 2016 року НАБУ зробило подання до Генеральної прокуратури України щодо позбавлення Онищенка депутатської недоторканності. Вже наступного дня глава ГПУ Юрій Луценко заявив, що зробив подання до Верховної Ради з проханням надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт одіозного нардепа. За словами очільника Генпрокуратури, завдяки корупційним схемам в «Укргазвидобуванні» Онищенко отримав близько 40 мільярдів гривень.
Додамо, журналіст Наталя Влащенко повідомила, що один із адвокатів Онищенка Андрій Циганков утік із України: «Мені подзвонив один з адвокатів у справі Онищенка Циганков: «Я не можу сказати, хто мені дав ваш телефон, але я вже пройшов паспортний контроль в Борисполі, і тому спроба затримати мене буде незаконною. Співробітники НАБУ були в аеропорту, але затримати мене не зважилися».

Коментарi

Коментарiв