США хочуть посилити вплив на Україну, – журналіст

196
Журналіст Владислав Кудрик проаналізував, якої мети хоче досягти влада США, відправивши до України нового посла.

У статті для Апострофа Кудрик нагадав, що в Україні вже найближчим часом змінять трьох іноземних репрезентантів – посаду чинного Посла США в Україні Джеффрі Пайєтта отримає Марі Йованович, а на місце Посла Європейського Союзу Яна Томбінського буде призначено Хьюґа Мінґареллі. Поки невідомо, кого оберуть на посаду глави німецького дипломатичного представництва замість Крістофа Вайля.
Низка експертів стверджує, що обрання жорстких дипломатів Йованович і Мінґареллі можуть бути дійсно корисними для України, тим більше, що вони точно не зроблять простішим життя Кабінету Міністрів. 
Крім того, журналіст наводить слова колишнього радника Посольства України у США Олександра Потєхіна, який вважає зміну Посла плановою заміною: «Вважаю, що Пайєтт, з точки зору США, працював успішно. Я не бачу ніяких заяв або вчинків, які б суперечили загальному американському політичному курсу щодо України. Як відомо, він відправиться в Грецію, де також непроста ситуація. Йованович – досвідчений дипломат, вона вже працювала в колишніх республіках Радянського Союзу. Шукати тут політичний підтекст не варто».
«Водночас на умовах анонімності українські дипломати зазначають складність характеру наступного посла США в Україні. Порівняно з Пайєттом, вона є незрівнянно більш жорстким дипломатом. Один зі співрозмовників назвав Йованович свого роду «мінікопією Нуланд», тому що вона готова змушувати партнера йти тим чи іншим шляхом, використовуючи для цього весь доступний спектр інструментів. Про таке саме говорять і американські експерти, які називають Йованович прекрасним і досить принциповим політиком. Незважаючи на те, що сенатори не скупилися на похвали Джеффрі Пайєтту за проведену в Україні роботу, можна очікувати, що призначення більш жорсткого дипломата продиктовано бажанням Адміністрації Обами посилити свій вплив на українську політику», – підсумував Кудрик.

Коментарi

Коментарiв