Україна завершить реформи не раніше ніж через 10 років, – Яґланд

218
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд наголосив, що досить скептично налаштований щодо запровадження реформ в Україні, оскільки це потребує не менше десятиріччя.

«Я не думаю, що це буде зроблено цього десятиріччя. Це поточний процес. Багато ще треба подолати», – зауважив Генеральний секретар Ради Європи у коментарі Укрінформу, нагадавши про його власну країну, Норвегію, яка лише через «багато десятиліть змогла побудувати міцну державу».
Яґланд, який раніше був Прем’єр-міністром і очільником Міністерства закордонних справ Норвегії, наголосив, що подібне не можна зробити за один день в Україні, оскільки в державі має відбутися багато процесів, а також важливо досягнути єдності всередині країни.
«Ми повинні визнати, що це дуже складний процес, а Україна за спиною має дуже складне минуле, можливо складніше, ніж у будь-кого в історії», – підкреслив високопосадовець.
За його словами, нині найкращі експерти з усього світу працюють в Україні на досягнення результату, і перебуватимуть тут «стільки, скільки буде потрібно». Серед приблизно 50 експертів є і особистий представник Генерального секретаря РЄ у Верховній Раді України. Завданням цих фахівців є допомога Україні на шляху до побудування прозорих, не корумпованих інституцій, реформування Основного закону, що допоможе об’єднати державу. 
«Бо якщо Україні не вдасться побудувати інституції, яким люди довірятимуть, не буде суверенної української держави. У Ради Європи немає ні геополітичних амбіцій, ні економічних інтересів в Україні, це просто незалежні експерти», – зазначив Ягланд.

Коментарi

Коментарiв