Кремль планує відімкнути росіянам Інтернет від світової мережі

158
Російський політолог Валєрій Соловєй заявив, що влада РФ вважає Інтернет ворожим видом комунікації, тому планує до 2018-2020 року відімкнути його від зовнішнього середовища.

«І якщо раніше Інтернет намагалися контролювати, то зараз інша логіка: він небезпечний сам по собі, цифрове середовище вороже, тому треба готуватися до того, щоб повністю його взяти під контроль. Що заплановано десь до 2018-2020 років. У підсумку російський Інтернет повинен бути повністю або майже повністю відключений від зовнішнього середовища», − повідомив в інтерв’ю Лівому берегу Соловєй.
Він підкреслив, що російська влада сприймає і позиціонує Інтернет як ворожий засіб комунікації: «Це рівнозначно тому, якби сказали, що проблема не в самій книзі «Майн кампф», а в книгодрукуванні, завдяки якій вона стала відомою. Небезпечне книгодрукування. Небезпечний телевізор. Або небезпечний Інтернет».
«Причому я можу сказати, що ті люди, які генерують таку політику щодо Інтернету, − вони не розуміють, як він технологічно влаштований. Вони не знають, що технологічно це все одно не реалізовується, але в них є абсолютна переконаність у тому, що Інтернет − ворожа комунікація», − наголосив експерт.
На його думку, такі дії є «спробою тоталітаризму цифрової епохи»: «2016 року стався якісний зсув − якщо раніше репресивна політика була спрямована проти певних груп, наприклад, проти опозиції, то тепер це політика, покликана залякати все суспільство загалом, накинути на нього вузду».

Коментарi

Коментарiв