Кремль захоче повернути Донбас Україні в будь-який спосіб, – журналіст

177
Журналіст Роман Цимбалюк спрогнозував, що російська влада рано чи пізно захоче повернути Донбас Україні у будь-який спосіб, оскільки його окупація не задовольнила інтереси Кремля.

У статті для УНІАН Цималюк зауважив, що нині всім усвідомили безвихідність ситуації на Донбасу й той факт, що «легалізації головорізів, тим більше їх визнання в рамках української держави» не буде.
«Для Кремля Донбас сьогодні стає все більш і більш токсичним активом: на політику влади України це не впливає, а використовується виключно для військового тиску, що не приносить потрібних результатів. Спочатку планували, що Мінськ-2 дасть можливість московським ставленикам блокувати будь-які рішення в Києві завдяки право вето, і Москва змогла б політично впливати і контролювати всю Україну», – зазначив журналіст.
Проте, за його словами ці наміри не були виправдані, оскільки Кремль створив із Донбасу розпечене ядро, яким продовжує жонглювати, бажаючи перекинути його на своїх умовах на баланс українського бюджету, проте в такому вигляді і на умовах російської влади жодна влада в Україні не погодиться на повернення захоплених територій.
Цималюк підкреслив, що заяви наближених до Кремля експертів про майже втрачені шанси України повернути вкрадене необґрунтовані, оскільки вони не враховують одного факту: часи, коли громадянство України отримували по праву народження, вже завершуються, тож пізніше його потрібно буде заслужити, а колабораціоністів позбавлятимуть громадянства.
«Рано чи пізно Кремль буде вимушений змінювати підходи до «українського питання». Мало того, що Захід постійно бухтить, погрожуючи зняти або оголосити нові санкції щодо Росії, так ще і крім фінансових витрат, не вирішена головна задача – Україна йде з кожним днем ​​все далі від Росії. Тому в Москві можуть прийти до одного несподіваного для російських «патріотів» висновку: регіон потрібно заштовхнути назад в Україну будь-яким способом, оскільки, окупувавши Донбас, Москва виключила з політичного життя України мільйони потенційно проросійських виборців, а значить, шансів для появи нового Януковича немає. Його просто нікому обрати. Хоч і залишаються надії на українських політиків-популістів», – наголосив журналіст.
На його думку, для самого Кремля «злив» Донбасу не матиме жодних наслідків. Внутрішня аудиторія відмінно керована, а про Донбас фактично забули в новинах, обличчя «молодих республік» фактично майже заборонені на російських політичних ток-шоу.
«Хіба що зрідка показують сюжети і серії «а в Донецьку пройшла святкова демонстрація з нагоди любові до Москви». Одне рішення першої особи, і через два тижні Росія зможе вивезти з Донбасу танки, гармати і залишки цінностей в похідному обозі. Мінімум часу – і росіяни знову будуть впевнені в геніальності рішень партії і уряду. Різкий перехід Туреччини з категорії «зрадника, що уткнув ніж у спину», в категорію «союзника і майже друга» наочно це демонструє. Зміна орієнтирів відбулася так швидко, що навіть російські пропагандони розгубилися і не знали, як це коментувати. А громадяни РФ миттєво забули про «кримнаш» і почали пакувати речі для висадки в плавках на турецькому березі», – підмітив Цимбалюк.

Коментарi

Коментарiв