Нові партії в Україні мають хороший потенціал, – політолог

139
Професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань прокоментував шанси нових партій на українській політичній арені.

У коментарі24 Гарань зауважив, що партія на основі «Демократичного альянсу», яку хочуть створити нардепи Сергій Лещенко й Мустафа Найєм із активістів Майдану, безумовно, має потенціал. На його думку, вони досить затребувані, проте постає питання, чи зможуть вони розкрутити нову політичну силу належним чином.
«Демальянс» не має пізнаваних облич. Його лідера Василя Гацька знають здебільшого експерти і журналісти. Навіть у Києві. Такими обличчями можуть стати народні депутати Сергій Лещенко і Мустафа Найєм», – зауважив експерт.
Крім того, він прокоментував проект екс-заступник Генерального прокурора України Давида Сакварелідзе й очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, щодо якого політолог має більш скептичні прогнози.
«Проект Лещенка і Найєма планувався як єдиний за участю Саакашвілі. Але включення екс-президента Грузії в такий проект означатиме, що він буде йому повністю підпорядкований. Буде такий варіант, як у випадку з «Самопоміччю», де лідером є мер Львова Андрій Садовий», – наголосив політолог.
Він також підкреслив, що Саакашвілі не вписався в контекст української політики: «Він виступає із популістськими, не виваженими заявами, які трохи відірвані від реалій. Насправді Лещенко і Найєм зрозуміли, що проект Саакашвілі перетвориться на популістський. Він не бачить собі рівноправних партнерів. Він бачить себе дійсно авторитарним лідером. Тому в грузинського проекту не бачу особливих перспектив. Він може набрати рейтинги. Але цю політику мають робити українці, а не люди, які приїхали з Грузії».
На думку фахівця, створення двох проектів в одній електоральній ніші може призвести до того, що в результаті вони потоплять одне одного: «Це те, що трапилося на виборах до Київради 2015 року. Якби «Демальянс» і «Сила народу» об’єдналися, то пройшли б. В результаті не подолали 5-відсотковий виборчий бар’єр обидві сили».
Гарань зазначив, що поки складно й рано коментувати і робити прогнози щодо окремого проекту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
«Щодо Авакова і Турчинова ситуація трохи інша. Аваков позиціонується з «Народним фронтом». Це команда, де є Арсеній Яценюк і інші відомі політики. Рейтинги «Народного фронту» зараз низькі. Тому, можливо, вони будуть переформатувати свою політичну силу. Але навряд чи Аваков створюватиме окремо свій проект», – резюмував політолог.

Коментарi

Коментарiв