Комітет Європарламенту закликав якнайшвидше дати Україні безвіз

273
Комітет Європейського парламенту у закордонних справах переважною більшістю голосів затвердив рішення з рекомендацією якнайшвидше скасувати візи для короткострокових подорожей громадян України Шенгенською зоною.

«Безвізовий режим повинен бути наданий якнайшвидше та без будь-яких затримок, що є визнанням прогресу країни, досягнутому на її європейському шляху після протестів Євромайдану два роки тому, коли українська нація виборола свій європейський шлях і європейські демократичні цінності», – цитує Укрінформдоповідь комітету, автором якої є польський депутат Яцек Саріуш-Вольський.
Польський високопосадовець також наполегливо закликав колег підтримати Україну в цьому питання, оскільки, за його словами, Україна заслужила на візову лібералізацію з країнами Європейського Союзу.
Члени комітету зауважили, що запровадження безвізового режиму для громадян України повинно відбуватися незалежно від процедури ухвалення Євросоюзом нового механізму призупинення безвізового режиму для всіх третіх держав.
«Комітет у закордонних справах закликає комітет із питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, як відповідальний комітет з цього питання, внести пропозиції Європарламенту та ухвалити у першому читанні пропозиції Єврокомісії щодо скасування візових вимог для українських громадян», – зазначено в доповіді.
Крім того, депутати категорично відмовилися підтримувати дві поправки до проекту доповіді про відхилення безвізового режиму для України – з такою ініціативою виступили французький депутат правої радикальної групи Європа націй і свободи Жан-Люк Шаффхаузер та позафракційний грецький націоналіст Георгіос Епітідеос.
Додамо, керівництво Міністерства закордонних справ України запевняє населення, що громадяни нашої держави отримають безвізовий режим із країнами Європейського Союзу не пізніше вересня цього року.

Коментарi

Коментарiв