Гройсман поділився планом подолання корупції на найвищому рівні

141
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розповів про те, яким чином можна подолати корупцію на найвищому рівні.

В інтерв’ю Новому времени глава українського уряду висловив думку, що корупцію можна подолати завдяки реальній незалежності державних органів, у компетенції яких є боротьба з корупціонерами.
«У мене немає сумнівів, що сьогодні антикорупційні органи такими і є. Якщо хтось в чомусь замішаний – він повинен нести відповідальність. Ті затримання, арешти, які ми бачимо, – це лише початок», – наголосив Прем’єр.
Він також зауважив, що в Україні система протидії корупції лише нині почала працювати: «Детективи НАБУ лише починають займатися професійною діяльністю, вони будуть нарощувати інституційну спроможність, отримувати досвід. І це дозволить поставити крапку в обґрунтованих або необґрунтованих звинуваченнях у корупції».
За його словами, іншим важливим чинником у боротьбі з корупцією є ліквідування монополій: «Приватизація державних активів нестратегічного значення – це теж потужний антикорупційний інструмент. Держпідприємства завжди зверталися на догоду тим чи іншим персонажам. Коли ми проводимо публічну приватизацію, то залучаємо до бюджету гроші і отримуємо приватного власника, який буде не доїти їх, а робити успішними».
Крім того, глава Кабінету Міністрів України похвалився вже досягнутими успіхами у галузі протидії корупції.
«Подивіться, що зроблено за рік: є Національне антикорупційне бюро, є незалежний генпрокурор, вимоги законодавства щодо публічності дуже жорсткі, всі реєстри відкрили, з 15 серпня розпочнеться електронне декларування. Це вже ціла система протидії корупції», – зауважив Гройсман.
На його думку, в цьому питанні основним завданням уряду є здійснення дерегуляції: «Добитися, щоб державні органи не тяжіли над тими, хто робить бізнес. Домогтися більшої прозорості в самій владі. Спираючись на свій досвід, я розумію, як це робити. І це дасть результат, який відчує бізнес».

Коментарi

Коментарiв