Столтенберґ пообіцяв збільшення підтримки України від НАТО

172
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що після Варшавського саміту НАТО організація збільшить підтримку України.

8 липня, у день відкриття Варшавського саміту Організації Північноатлантичного договору, Генеральний секретар Альянсу підкреслив, що НАТО завжди залишає свої двері відчиненими для України та Грузії – передає Радіо Свобода.
Столтенберґ наголосив, що жодна країна не матиме права вето на питання членства Грузії чи України в НАТО: «Вирішувати, чи буде Грузія, чи Україна, чи будь-яка інша європейська країна в Альянсі, будуть ці країни і 28 союзників. І ніхто інший не має права вето на цей процес. Це фундаментальний принцип».
Генсек НАТО також зауважив, що ситуації щодо Грузії і України є відмінними, зокрема у зв’язку з тим, що перша країна вже подала заявку на членство в Альянсі: «Україна є в іншій ситуації. Вона оголосила, що почекає з заявкою допоки не просунеться далі в плані модернізації оборонного сектору. Ми підтримуємо Україну, політично підтримуємо і надаємо практичну допомогу. І ця підтримка збільшиться після цього саміту».
Додамо, 9 липня 2016 року в рамках Варшавського саміту НАТО на найвищому рівні за участі лідерів всіх 28 країн Альянсу і Президента України Петра Порошенка відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО. Засідання Комісії Грузія-НАТО відбудеться вже 8 липня, проте лише на рівні міністрів закордонних справ.

Коментарi

Коментарiв