Дволикий Ердоґан: турецький лідер пообіцяв Порошенку підтримувати Україну

127
8 липня під час зустрічі Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердоґана та Президента України Петра Порошенка турецький лідер пообіцяв продовжити стратегічне партнерство, хоча ще кілька днів тому здався під натиском Кремля і попросив у Путіна вибачення за збитий півроку тому російський літак.

Під час зустрічі в рамках Варшавського саміту НАТО лідери України й Туреччини домовилися про подальшу співпрацю у галузі регіональної безпеки і активізацію економічного співробітництва між двома державами.
Президент Туреччини наголосив на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України і вчергове засудив переслідування кримських татар в окупованому Криму. Реджеп Тайїп Ердоган підкреслив: ніщо не вплине на зміцнення українсько-турецького стратегічного партнерства, – йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.
Крім того, сторони домовилися про проведення у Києві чергового засідання Стратегічної ради високого рівня під співголовуванням Президентів України та Туреччини. Порошенко й Ердоґан доручили підготувати захід міністрам закордонних справ.
Додамо, нещодавно Ердоґан вибався перед Президентом РФ Владіміром Путіним за збитий іще 7 місяців тому російський літак. На думку військового експерта Олександра Гольца, це вибачення стало черговою перемогою РФ на зовнішньополітичній арені. Це настільки потішило Путіна, що уривки з листа турецького Президента опублікували на сайті Кремля.
Слід зазначити, що вибачення турецького лідера стали несподіванкою, оскільки нещодавно він запевняв усіх у своїй правоті в цьому конфлікті, проте три мільйони росіян, які відмовилися від відпочинку в Туреччині, вдарили по кишені турків і змусили Ердоґана різко змінити свою позицію.
Крім того, росіяни відмовилися від турецьких поставок фруктів і овочів. Експерт зауважив, що «у результаті санкцій Ердоґан, який зарвався, нині схаменувся і приповз на колінах просити пощади».

Коментарi

Коментарiв