Блокувальники ВРУ говорять мовою ультиматумів, – Парубій

108
Спікер ВРУ Андрій Парубій прокоментував ситуацію щодо блокування роботи парламенту.

8 липня під час робочої зустрічі «Діалоги з питань парламентської етики» Парубій зазначив, що народні депутати від фракцій, які блокують трибуну та президію ВРУ, протягом майже безперервних дводенних переговорів продемонстрували неготовність до компромісу, оскільки говорять лише мовою ультиматумів – передає Укрінформ.
«Дві доби майже безперестанку тривали переговори між різними політичними силами. Моє завдання як спікера було одне – знайти порозуміння. Хочу сказати відверто – деякі фракції показали величезну здатність до компромісу, … але ми побачили не готовність шукати компроміс, а вимагання: тільки ця норма, тільки так і тільки зараз має бути ухвалена», – наголосив спікер ВРУ.
Він зауважив, що в цій ситуації готовність до врегулювання конфлікту й компромісів продемонструвала фракція «Блок Петра Порошенка», яка одноголосно затвердила рішення піти назустріч блокувальникам парламенту.
Спікер ВРУ також підкреслив, що блокування роботи парламенту у державі, в якій триває збройний конфлікт, виходить за межі політичного й навіть може бути загрозою на національному рівні.
«Коли є мова ультиматумів, парламентаризму важко існувати як інструменту, бо вся суть і вся логіка парламенту полягає в пошуку компромісу, пошуку спільних рішень», – зазначив Парубій.
Нагадаємо, вранці 6 липня нардепи від Радикальної партії й «Батьківщини» не дали змоги спікеру ВРУ відкрити засідання парламенту, заблокувавши трибуну та президію. 7 липня нардепи від фракції «Народний фронт» ще до початку засідання взяли під свій контроль президію ВРУ, аби попередити її блокування радикалами й «Батьківщиною», проте пізніше Радикальна партія Олега Ляшка обрала нову форму протесту – «сидячий страйк».

Коментарi

Коментарiв