Камерон пообіцяв не забувати про Україну через Brexit

261
8 липня Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон здійснив зустріч із Президентом України Петром Порошенком, під час якої пообіцяв продовжити підтримку попри Brexit.

Прес-служба Президента України інформує, що під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання щодо міжнародної проблеми в галузі безпеки в контексті результатів референдуму щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу.
«Ми знайдемо шляхи як продовжити підтримку України в умовах Brexit», – пообіцяв британський лідер.
У свою чергу Порошенко подякував Камерону за тверду позицію на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Крім того, українська сторона високо оцінила фінансову й фахову підтримку Великої Британії на шляху до запровадження реформ і тренувань Збройних Сил України.
Додамо, 29 червня у Брюсселі завершився саміт Європейського Союзу, під час якого увагу було зосереджено на процедурі виходу Великої Британії з ЄС відповідно до результатів референдуму й долі Угоди про асоціацію між Україною й Євросоюзом. Під час обговорення Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що влада його держави вимагатиме внесення змін до Угоди, проте експерти вважають, що на тлі Brexit питання України відійде на другий план.
Аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко скептично відгукнувся про заяву Рютте: «Чесно кажучи, нині Європейському Союзу не до України і нідерландських застережень щодо Угоди про асоціацію. Лідери країн ЄС обговорюють шок після Brexit. Заяву Рютте я б пов’язував із тим, що через день завершується головування Нідерландів в Євросоюзі. Відповідно, як представник країни, в якій також пройшов референдум, він просто не міг обійти увагою цю тему. Але я б сказав, що його заява повторює те, що вже багато разів звучало після референдуму. Я так розумію, він натякає на додаток до Угоди, що має особливі застереження про те, що ті чи інші вимоги на Нідерланди не поширюються. Інші країни ЄС, думаю, взяли б такий додаток, але європейцям поки фізично не до України, і це питання зависне в повітрі на кілька місяців, а то й років».

Коментарi

Коментарiв