Політолог закликав Україну публічно відмовитися від військового вирішення конфлікту

244
Російський політолог Валерій Соловей висловив думку, що Україні необхідно зосередитися на внутрішньому розвитку й публічно відмовитися від військового вирішення конфлікту на Донбасі.

На думку експерта, таким чином Україна зможе заспокоїти інвесторів: «Потрібні інвестиції. А гроші підуть тільки туди, де гарантований мир. Тому було б добре заявити про те, що Україна не буде переглядати межі військовим шляхом».
В інтерв’ю Лівому берегу Соловей зауважив, що «символічно і репутаційно, всередині країни, це може звучати програшно. Але в стратегічному плані це виявиться виграшем. Тому що зараз іде конкуренція за майбутнє».
«Треба сконцентруватися винятково на внутрішньому розвитку. Як зразок найкраще брати Західну Німеччину. Вона на час забула – не так на символічному рівні, а на рівні реальної політики і економіки, про те, що є Східна Німеччина, що Німеччина – розділена країна, а займалася тим, що багато і тяжко працювала», – зауважив політолог.
Він також зазначив, що Україна задля досягнення успіху в цьому аспекті повинна запропонувати виграшну економічну модель і продемонструвати, що держава здатна забезпечити належний рівень життя і стрімкий економічний розвиток.
«А інвестори чекають. Знаю точно, що китайці готові вкладатися в Україну – і не тільки в традиційне сільське господарство, а й в інфраструктуру, вугільні шахти тощо. Але що їм треба? По-перше, гарантія миру. Вони повинні бути впевнені, що тут буде мир. Звичайно, полегшений правовий режим. І, по-третє, гарантії захисту цих інвестицій», – наголосив фахівець.
«Але спочатку ваша влада повинна заявити всьому світу, що Україна відмовляється від вирішення всіх суперечок військовим шляхом. Це не означає, що Україна визнає суверенітет Росії над такими-то територіями, але відмовляється від військових дій. Це може бути щось на зразок «доктрини Порошенка» або кого завгодно. Тому що наразі українська влада займається спекуляціями на протистоянні російській загрозі. Так, вона на цьому дещо отримує. Але на російській загрозі не можна побудувати довгострокову стратегію. Наприклад, Фінляндія не будувала свою стратегію винятково на тому, що вона протистоїть «російському ведмедю», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв