Stratfor попередив Україну про нові проблеми на Донбасі

243
Експерти розвідувально-аналітичного центру Stratfor розробили масштабний прогноз політичної ситуації в Україні на третій квартал 2016 року.

Аналітики Stratfor, який уже охрестили «приватним ЦРУ», спрогнозували, що протягом періоду з липня по вересень цього року найбільш актуальною темою для обговорень будуть наслідки британського референдуму щодо виходу з Європейського Союзу, що може серйозно вплинути і на ситуацію в Україні.
Експерти також зауважили, що після глибокої політичної кризи, яка призвела до зміни Прем’єр-міністра в Україні, ситуація в країні буде стабільною. Такий стан допоможе успішному запровадженню реформ і отриманню фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду в подальшому.
«Тим не менше Київ зіткнеться з проблемами в інших областях, особливо щодо війни на Донбасі. Оскільки Європейський Союз прийняв рішення продовжити санкції щодо Росії ще на шість місяців, Москва має менше стимулів для якихось негайних поступок Україні задля швидкого вирішення конфлікту. З іншого боку, зосередившись на проблемах Brexit, Європейський Союз може відсунути на другий план проблему кризи в Україні. Це надасть Москві більше можливостей для того, щоб скористатися розбіжностями щодо «українського питання», які намітилися останнім часом між членами ЄС», – аналізує прогноз експертів оглядач Денис Попович у статті для Апострофа.
Це може спричинити продовження сповільнених зіткнень між проросійськими бойовиками так званих ДНР і ЛНР і Збройними Силами України. Зокрема, це може призвести до ескалації конфлікту. Тим не менше, це навряд чи стане причиною масштабних наступальних операцій.  
«У вересні і жовтні в так званих ДНР і ЛНР планується провести праймеріз для місцевих виборів. Київ однак не визнає це голосування, що зайвий раз продемонструє факт невиконання Мінських угод. Тим не менше Росія і Захід продовжуватимуть свої переговори з приводу майбутнього України, хоча навряд чи зможуть досягти якихось проривів у третьому кварталі», – зауважив оглядач.
«Із іншого боку, у зв’язку з погіршенням економічної ситуації можливі народні протести і в самій Росії. З наближенням парламентських виборів у вересні уряд РФ побоюється, що економічні протести можуть перерости у політичні, як це вже відбувалося у відповідь на заяви про фальсифікації виборів у 2011 та 2012 роках. Щоб розправитися з демонстраціями, Президент Росії Владімір Путін, можливо, задіє Національну гвардію, а також збільшить присутність Федеральної служби безпеки по всій країні. Протестні настрої необхідно буде утримувати на мінімумі, щоб забезпечити четверте пришестя Путіна на пост президента в 2018 році», – підсумував Попович.

Коментарi

Коментарiв