Росія не виконала жодних зобов’язань щодо Мінських домовленостей, – Трюдо

248
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, який нині перебуває з офіційним візитом в Україні, заявив, що РФ досі не виконала жодних зобов’язань відповідно до Мінських домовленостей.

«Очевидно, з точки зору безпеки і втілення Мінських домовленостей Російська Федерація не була позитивним партнером. Ми дуже сподіваємося, що міжнародна єдність і чіткість у плані очікувань усе-таки зможе просунути вперед Мінські домовленості і зможе забезпечити відповідний тиск на Росію, щоб процес ішов уперед і ситуація з безпекою змінювалася на краще», – наголосив канадський Прем’єр.
Трюмо також наголосив, що на відміну від РФ Україна зробила важливий внесок у реалізацію Мінських домовленостей, зокрема йдеться про режим припинення вогню. За його словами, Канада планує сприяти виконанню мирних угод Російською Федерацією – передає Радіо Свобода.
У свою чергу, український лідер підкреслив, що саме російська сторона зобов’язана припинити обстріли, забезпечити відведення своїх військ і важкого озброєння, відведення ракетних установок і танків від лінії розмежування на тимчасово окупованих територіях.
«Україна чітко довела, що 95% всіх зобов’язань політичних виконала і 100% у галузі безпеки. І в цій ситуації життєво важливо для нас, щоб Росія виконала критерії безпеки, щоб запустити політичний процес», – зазначив глава держави.
Підкреслимо, під час офіційного візиту до Києва Трюдо заявив, що Канада надасть Україні фінансову гуманітарну допомогу загальною сумою близько 13 мільйонів доларів. Також Прем’єр-міністр Канади пообіцяв збільшити кількість канадських спостерігачів у складі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Коментарi

Коментарiв