НАТО повинне подякувати Путіну за свою єдність, – ІноЗМІ

214
Після Варшавського саміту НАТО значна частина західних ЗМІ зауважили, що можливість чергової гонки озброєнь між Альянсом і Росією вже малоймовірна. Крім того, НАТО продемонструвало єдність і, водночас, готовність відновити діалог із Кремлем.

У статті для Апострофа оглядач Владислав Кудрик зауважив, що за результатами Варшавського саміту НАТО Україна фактично не отримала особливих дивідендів, оскільки шанси на вступ до Альянсу залишаються дуже низькими у зв’язку з війною на Донбасі і анексією Криму Російською Федерацією.
«Адмірал американських ВМС у відставці і колишній головнокомандувач об’єднаними силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс у колонці для американського журналу Foreign Policy під назвою «Переможці і переможені саміту НАТО» пише, що українці, як і грузини, виїхали з Варшави додому не дуже щасливими. Україна та Грузія, що жадають членства в НАТО, страждають від російської війни та окупації. З такої причини, пише військовий, ці країни можуть бути прийнятими до Альянсу лише у віддаленій перспективі – саміт у Варшаві мало що змінив в цьому аспекті», – зазначив Кудрик.
На думку адмірала, «переможцями» Варшавського саміту можна вважати Естонію, Литву, Латвію й Польщу, де НАТО планує розмістити нові батальйони. А ось перелік програвши очолив Президент РФ Владімір Путін, який досі своєю основною метою має послаблення й руйнування Альянсу. Ставрідіс підкреслив, що продемонстрована НАТО єдність для Кремля стала кроком назад. Крім того, він підкреслив, що ще гірше розчарує російського лідера той факт, що зі збільшенням витрат НАТО на оборону Росія змушена буде нарощувати відрахування на військову галузь, хоча перебуває у скрутному фінансовому становищі в умовах санкцій і низьких цін на вуглеводні.
«Кореспондент Reuters Габріела Бачинска у статті «На саміті НАТО Україну поплескали по спині, трохи більше» також пише, що хоча Україні знову пообіцяли подальшу підтримку, перспектива її членства в НАТО залишається далекою. При цьому на відміну від Ставрідіса журналіст вважає, що Захід шукає шляхи зближення з РФ: «в НАТО і Європейському Союзі лунають голоси, які наполягають на пом’якшення позиції щодо Москви, а також зростає роздратування повільним прогресом України в модернізації економіки та боротьбі з корупцією», – пише автор статті.
Також Бачинска нагадала заяви Генерального секретаря згадує НАТО Йєнса Столтенберґа, який під час саміту вкотре засудив порушення територіальної цілісності України Росією. Високопосадовець також наголосив на тому, що протягом останнього часу Захід усе частіше і наполегливіше вимагає від української влади надати Донбасу додаткових повноважень і провести вибори на окупованому Сході.
«За підсумками саміту Президент Литви Даля Ґрібаускайте позитивно оцінила результати саміту, оскільки вперше побачила, що в НАТО «зрозуміли стурбованість країн східного флангу Альянсу», і зараз нікого не потрібно переконувати в загрозі від РФ», – підкреслив Кудрик.
«Ми можемо бути вдячні Путіну. Зрештою, він сприяв тому, щоб НАТО знову стала по-справжньому оборонним блоком», – зауважила Ґрібаускайте.

Коментарi

Коментарiв