Порошенко сфальсифікує вибори з екс-регіоналами з «Опоблоку», – нардеп

230
Народний депутат України від «Батьківщини» Єгор Соболєв гостро прокоментував заяву лідера «Опозиційного блоку» Юрія Бойка про необхідність провести позачергові вибори до парламенту.

«Потрібно бути чесними перед виборцями, потрібно саморозпуститись, тому що рівень довіри до парламенту нульовий в суспільстві. І люди повинні обирати нових депутатів, які будуть відповідати на запитання, які в них є», – нагадує Радіо Свобода заяву колишнього регіонала Юрія Бойка.
У цьому контексті Соболєв висловив думку, що проводити позачергові вибори не можна доти, доки не буде змінено виборче законодавства. Зокрема йдеться про відмову від мажоритарної системи і зробити вибори на суто пропорційній основі за відкритими списками. За словами нардепа, якщо цього не зробити, під час нових виборів Президент Петро Порошенка вкотре домовиться з «Опозиційним блоком», який фактично складається з екс-регіоналів, і сфальсифікує вибори.
«Єдине, що рятує сьогоднішню владу, це старий і діючий закон про вибори, якій дозволяє їх фальсифікувати в мажоритарній складовій. Тому вони будуть робити все, щоб, з одного боку, не допустити дострокових виборів, а з іншого – зміни виборчого законодавства», – наголосив нардеп.
Тим не менше, як зауважив Соболєв, заяви про невигідність і небезпеку виборів через війну є лише маніпуляцією. Крім того, з початку конфлікту на Сході України минулого вже багато виборів.
«Усе, що робив уряд Яценюка і робить уряд Гройсмана, веде до позачергових виборів. Коли нам хтось заявляє таку логіку, що не можна проводити вибори саме сьогодні, то чого їх проводили під час Іловайська і Дебальцева? Чому дострокові вибори були оголошені в парламенті, хоча чудово розуміли, що під час війни? Це не аргумент, це спроба нинішньої влади уникнути відповідальності. Тому вони будуть все робити, щоб не змінювався виборчий закон, а потім домовлятися із «Опозиційним блоком», – підкреслив парламентар.

Коментарi

Коментарiв