Саме в Україні Путін отримав першу серйозну психологічну травму, – журналіст

195
Російський політичний журналіст, військовий кореспондент Михайло Зиґарь висловив думку, що Президент РФ Владімір Путін отримав свою першу серйозну психологічну травму саме в Україні. Про це й інші деталі кремлівської політики він розповів у рамках приїзду до Києва – представлення перевидання книги «Вся кремлівська рать».

«Саме в Україні 2004 року Путін отримав першу серйозну психологічну травму. Тоді Володимир Володимирович вперше переконався, що існує страшна американська  змова, жертвою якої він є. У Путіна не було ніяких сумнівів в тому, що Помаранчева революція – це американська спецоперація. Він так вирішив тому, що виділив величезні гроші і відправив з Москви в Україну дуже багато фахівців. Ті довго тут сиділи, поділили всі гроші, до самого останнього моменту телеграфуючи, що утримують контроль. Коли ж виявилося, що не все так добре, то ці фахівці не могли зізнатися, що розікрали виділений бюджет, нічого не роблячи. Тому пояснили все просто: ворог витратив ще більше», – зауважив в інтерв’ю ЛІГА.net журналіст.
За його словами, саме після цього російський лідер почав вважати, що існує заокеанський ворог, який плете інтриги в Україні і намагається нею оволодіти. Із часом він лише підтверджував свої ідеї, тому Україна – «дуже особисте й болюче питання».
«Він вважає, що все знає і у всьому розбирається краще за інших. Деяким радникам, які намагаються з ним сперечатися, каже: «Просто ти багато чого не знаєш. Якби ти знав те, що знаю я, то говорив би інакше». Це необоротна зміна особистості.
У мене навіть є історія про це. 10 років тому, в Росії проходив саміт Великої вісімки. Господар зустрічі, президент Путін приймав у себе вісім журналістів з восьми провідних світових ЗМІ – це такий традиційний ритуал. Відповідаючи на питання німецького журналіста, чи вважає він себе демократом, Володимир Володимирович відповів, що він демократ чистої води, іншого такого демократа, як він, у світі не знайдеш, а після смерті Махатми Ґанді і поговорити йому більше ні з ким. Всі тоді дуже сміялися, сприйняли це як жарт, самоіронію», – зазначив Зиґарь.
«Але через 10 років, минулого року, на 63-й день народження міністр закордонних справ Сергій Лавров подарував йому подарунок – бронзову статую Ґанді в натуральну величину. Щоб було з ким поговорити. І зараз це вже не жарт. Ось той жарт фактично забронзовів і Путін більше не вважає, що тоді пожартував. Для Путіна він сам і Ґанді – це однакові історичні особистості», – наголосив кореспондент.

Коментарi

Коментарiв