ГПУ спробувала виправдатися в побитті підозрюваних у вбивстві Бузини

268
Генеральна прокуратура України прокоментувала побиття підозрюваних у вбивстві одіозного журналіста Олеся Бузини Андрія Медведька й Дениса Поліщука, що відбулося прямо в будівлі слідчого управління прокуратури співробітниками спецпідрозділу «Корд».

12 липня на підставі постанов Печерського райсуду Києва в рамках розслідування кримінального провадження за фактом вбивства українського журналіста Олеся Бузини експертами здійснено примусовий відбір біологічних зразків у підозрюваних Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Проведення даної слідчої дії обумовлено тим, що підозрювані неодноразово відмовлялися повторно надати біологічні зразки на експертне дослідження, – йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.
У той же час, на думку слідчих і процесуальних керівників у кримінальному провадженні, відбір зразків ДНК Медведька і Поліщука, який здійснювався слідчими національної поліції відразу після їх затримання, відбувся з порушеннями вимог КПК, на що також неодноразово вказувала і сторона захисту. Відзначимо, що процедура відбору зразків відбулася у присутності адвокатів Медведька і Поліщука, з дотриманням вимог КПК України та забезпеченням прав і свобод підозрюваних. Документування ходу слідчої дії здійснювалося у присутності понятих і за допомогою відео фіксації, – зазначено в матеріалі.
Представник ГПУ також повідомив, що біологічні зразки у підозрюваних відібрали жодним чином не порушуючи права на повагу до гідності людини, що підлягає огляду в рамках слідчих дій.
Повторний відбір біологічного матеріалу підозрюваних та їх подальше дослідження в альтернативному експертній установі допоможуть усунути будь-які сумніви в необ’єктивності проведення судової експертизи, і мати істотне значення для встановлення істини у кримінальному провадженні і прийняття по ній законного процесуального рішення, – наголошує відомство.
Нагадаємо, 12 липня співробітники спецпідрозділу «Корд» за участю лікарів побили Медведька і Поліщука, підозрюваних у вбивстві відомого українського журналіста й публіциста Олеся Бузини. Крім того, побили й їхніх адвокатів. Постраждалих довелося госпіталізувати.
Фото закривавлених Медведька й Поліщука викликали ажіотаж і обурення користувачів соціальних мереж, які гостро критикують роботу правоохоронних органів.

Коментарi

Коментарiв