Хресний хід: Україну чекають чергові провокації Кремля

156
9 липня цього року в Україні розпочався хресний хід, формально організований Українською Православною Церквою Московського Патріархату, що вже став чи не головною причиною для обговорень у новинах. Низка політиків і експертів стверджують, що це тривожний сигнал, який є підґрунтям нових провокацій Кремля.

«Незважаючи на те, що УПЦ МП має найбільшу кількість зареєстрованих парафій в Україні, більшість українців цієї церкви останнім часом не довіряють їй і до будь-яких її витівок відносяться, як мінімум, з настороженістю. Втім, побоювання з приводу хресної ходи УПЦ МП є не тільки у пересічних українців», – наголосила у статті для Апострофа оглядач Тетяна Шпайхер.
Зокрема, вона нагадала про заяву чинного спікера ВРУ й колишнього секретаря Ради національної безпеки й оборони України Андрія Парубія, який уже наступного дня після початку хресного ходу заявив, що українська сторона має інформацію про підготовку провокацій, пов’язаних із цією подією й організованих Кремлем.
«Згідно з нашою інформацією, Кремль уже підготував сценарій провокацій на вулицях Києва на 26 липня. До Києва, крім мирних віруючих, стягуються провокатори з забороненою екстремістською символікою, з символікою країни-агресора», – оголосив глава українського парламенту.
Крім того, він повідомив, що до Києва вже стягуються послідовники так званих козацьких організацій, які є проросійськи налаштованими – юнаки, раніше помічені під час рейдерських атак і провокацій із захоплення храмів.
Підкреслимо, волонтери міжнародного співтовариства Informnapalm повідомили, що як мінімум один із учасників хресного ходу прибув із РФ і брав участь у війні на Донбасі. Крім того, соціальні мережі все більше поширюють світлини з цієї події, на яких майорять  георгіївські стрічки, значки з зображенням царя Миколи II, а також люди в камуфляжі.
«Із часу здобуття Україною незалежності Кремль неодноразово використовував УПЦ МП для досягнення власних цілей. Частина священиків цієї церкви агітували під час різних виборчих кампаній за промосковських кандидатів. А коли почалася війна на Донбасі, то, як зазначає лідер «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук, деякі храми УПЦ МП перетворилися на склади для зброї і стали притулком для проросійських бойовиків. Тодішній лідер бойовиків Ігор Гіркін (Стрєлков) вже після втечі з України в Москву розповідав, що одним із духовних центрів, в яких збиралися бойовики, була Святогірська Лавра. До речі, саме з Святогірської Лаври вийшла східна частина хресної ходи, яка повинна зустрітися 26 липня в Києві з хресною ходою, яка вирушила із Почаївської Лаври на Тернопільщині», – зауважила Шпайхер.
За словами Гіркіна, бойовики багато чим зобов’язані місцевим ченцям: «По-перше, з самого початку нашої «Слов’янської епопеї», як у Слов’янську, так і в Донецьку, ми постійно відчували підтримку з боку кліриків Руської Православної Церкви, з боку ченців. Від Святогорської Лаври, в першу чергу. Вони, незважаючи на можливі репресії, відкрито їхали і благословляли «ополчення». В тому числі, проїжджали через українські блокпости і явно сповідували свою позицію».
Експерти в галузі релігії вже визнали, що незважаючи на початкову мету організації хресного ходу, сьогодні він став лише політичним проектом. Зокрема, такої думки дотримується  релігієзнавець Олександр Саган:
«Ми не можемо сказати, яку конкретно мету ставлять організатори цієї хресної ходи, хоча віруючі і сприймають її як релігійне явище. Але ті гасла, які вони пропагують, а саме – «за мир, але проти братовбивчої війни в Україні», фактично повторюють тези московської пропаганди про те, що в Україні немає московської агресії, а є громадянська війна».
На думку Віктора Єленського, якби метою організаторів і учасників ходу було дійсно досягнення миру, вони б точно організували його не в Україні: «Всі бачать, наскільки розходиться заявлена мета з виконанням. Тобто, мова йде про мир, але чомусь до миру закликають з колорадскими стрічками і в Україні, а не там, звідки виходить агресія і загроза, – з Москви. Було б зрозуміліше, якби вони закликали до миру біля стін Кремля».
У підсумку Шпайхер наголосила, що результатом хресного ходу, з огляду на настрій населення, буде ще більш масштабний вихід віруючих із тієї церкви, частина духовенства якої підтримують політику Російської Федерації.

Коментарi

Коментарiв