Журналіст прокоментував ризики зміни Прем’єра в Британії для України

269
Оглядач Владислав Кудрик проаналізував, що зміниться в політиці Великої Британії після приходу нового Прем’єр-міністра Терези Мей і як це вплине на Україну.

13 липня стало останнім днем на посаді Прем’єр-міністра Великої Британії для Девіда Камерона, адже вже ввечері його замінила «друга Залізна леді Тереза Мей». На думку Кудрика, це означає завершення публічних суперечок серед англійських консерваторів у зв’язку з нібито не підтримкою Мей виходу держави з Європейського Союзу, оскільки нова очільниця уряду пообіцяла реалізувати Brexit. Тим не менше, їй доведеться провести складні переговори з керівництвом ЄС і вирішити всі внутрішні проблеми, пов’язані з виходом Британії з Євросоюзу. Про це оглядач пише у статті для Апострофа.
За його словами, більшість експертів впевнені, що зміна Прем’єр-міністра Великої Британії не стане причиною зміни політики держави щодо України.
«Конкуренти один за іншим відмовилися від боротьби за прем’єрське крісло. Як зізналася міністр енергетики Андреа Лідсом, авторитет Терези Мей в партії виявився занадто високим. Британські оглядачі зазначають, що особливо очевидним є лідерство Мей серед жінок-політиків – вона стане другим в історії країни жінкою-прем’єром. Першою, як відомо, була Маргарет Тетчер. Досить популярним стало порівняння екс-глави МВС з цим легендарним і в той же час скандальним політиком – Терезу Мей часто називають «другою Залізної леді». Пояснюється це тим, що її характеризують як жорсткого, наполегливого, навіть впертого і замкнутого політика. Під час політичних землетрусів на Альбіоні ці якості багатьма сприймаються як позитивні», – зауважив Кудрик.
Європейські ЗМІ стверджують, що на відміну від прем’єрства Камерона тепер до Кабінету на кожну посад призначатимуть лише «кращих людей», у той час як екс-прем’єр явно зловживав кумівством у цьому питанні.  
«Позицію Мей по виходу Британії з ЄС можна охарактеризувати як “ні нашим, ні вашим”. Вона була помірним противником Brexit, хоча вже давно має однозначну позицію з питання мігрантів: на посаді глави внутрішніх справ вона виступала за зниження рівня міграції в Великобританію. У 2015 році Мей відмовилася ввести квоти на розміщення біженців, чого хотів Брюссель. Але оскільки з початку 2000-х вона виступала на підтримку одностатевих шлюбів і рівноправності для жінок (до речі, значну частину міністерських крісел отримають жінки), виступаючи при цьому за оновлення партії, Мей навіть заслужила звання «ліберального консерватора». З цього можна зробити висновок, що в плані ідеології вона не є дуже цільним політиком. У британській пресі пишуть, що через релігійного виховання (Мей виросла в родині вікарія) вона частіше керується тим, що в її розумінні добре чи погано, а не ідеологічними міркуваннями», – наголосив оглядач.
Незважаючи на свої попередні виступи проти Brexit, Мей заявила, що реалізує процедуру виходу країни з ЄС. Вона підкреслила, що в цьому процесі британська сторона повинна отримати максимально вигідні умови, а формальна процедура не почнеться вже 2016 року, оскільки перед цим потрібно розробити стратегію виходу.
На думку аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Євгенія Ярошенко, Мей навряд чи планує кардинальні зміни у зовнішній політиці протягом найближчого часу: «На тлі постбрексітного періоду не варто очікувати активних кроків Лондона на інших зовнішньополітичних напрямках. Зокрема, Британія не буде підключатися до врегулювання української, сирійської та інших міжнародних криз. Однак позиція нового прем’єра до Росії також навряд чи зміниться. Однак Британії доведеться почати пошук нової ідентичності. У зв’язку з цим можливе зміцнення відносин з США. Розміщення додаткового батальйону НАТО в Естонії під британським командуванням свідчить, що Лондон уже почав приділяти більше уваги трансатлантичній безпеці. Не виключається також посилення співробітництва в рамках Співдружності Націй, багато членів якої в останні роки демонструють стрімке економічне піднесення (Індія, М’янма, Малайзія, ПАР, Кенія, Нігерія)».

Коментарi

Коментарiв