Newsweek пояснило ескалацію на Донбасі помстою Росії Україні через НАТО

185
Колишній військовий і журналіст зі США Нолан Петерсон висловив думку, що РФ намагається покарати Україну за намагання зблизитися з Альянсом.

У статті для Newsweek він зауважив, що під час Варшавського саміту НАТО на тимчасово окупованому Донбасі значно загострилася ситуація. На думку журналіста, це точно не можна назвати збігом.
«Не думаю, що це збіг обставин. Дуже вірогідно, що насилля має відношення до варшавського саміту», – цитує Петерсон експерта American Foreign Policy Council Стівена Бланка на підтвердження власної думки.
Журналіст нагадав, що в перший день саміту на Сході України загинуло троє бійців ЗСУ, 16 було поранено. Наступного дня загинув іще один військовослужбовець, іще десятеро було поранено.
У цілому 9 липня російські найманці атакували українські позиції 94 рази, 10 липня – 51 раз. Саме в цей час Президент України Петро Порошенко в рамках саміту НАТО здійснював зустрічі з лідерами Альянсу для обговорення ситуації в зоні АТО.
 Екс-військовий підкреслив, що під час Варшавського саміту звучало багато гучних заяв на підтримку України. Наприклад, Президент США Барак Обама оголосив, що відновлення повноцінного партнерства з РФ буде можливим лише в разі виконання нею Мінських домовленостей.
Бланк висловив упевненість, що на саміті українській стороні вдалося домогтися покращення співпраці  Альянсом. Зокрема він зазначив, що лідери НАТО неодноразово засудили агресію Російської Федерації.
«Росія хоче покарати Україну за рух на зближення з НАТО. І вона хоче дати зрозуміти альянсу, що може захопити Україну в будь-який момент. Російська політика заклечається в тому, щоб змусити Україну розпастися», – цитує Дзеркало тижня експерта.

Коментарi

Коментарiв