Декомунізацію сприймають як наступ на свою територію, – журналіст

241
Журналісти Олександра Чернова й Акім Галімов пояснили, чому значна частина населення негативно сприймає процес декомунізації.

На думку Чернової й Галімова, які є співавторами серіалу «Декомунізація», особливо неоднозначно сприймають цей процес мешканці Сходу й Півдня України, причому далеко не завжди причиною цього є прихильність до комуністичної ідеології.
«Працюючи над фільмом ми зрозуміли, що немає ні в нашій країні, ні у світу поняття чорного й білого. Правда десь посередині. Кожен із представників тієї чи іншої думки має право на неї. І він особисто може це аргументувати й показати. Мені було цікаво побачити й показати, чи є компроміс між таборами прихильників і противників декомунізації», – зауважив в інтерв’ю Радіо СвободаГалімов.
«У нас в Києві ми ставимося до цього процесу не так хворобливо, як на Сході, оскільки потрібно розуміти і політичну складову регіону. Відчувається хворобливість цього аспекту. Для них назви – це не просто питання злочинності комуністичного режиму. Це питання того, що наступають на їхню територію», – наголосив журналіст.
Чернова ж розповіла, що працювати їм довелося в Маріуполі, Слов’янську й навіть Волновасі: «Працюючи, ми чітко зрозуміли, що є велика проблема в нерозумінні поколінь між собою. У нас була героїня на ім’я Гертруда – герой праці. Це жінка, яка проблему декомунізації зафіксувала навіть у своєму імені. Ця жінка просто не могла зрозуміти нас, а ми її. Але, тим не менше, у нас були дотичні точки. І людей не всіх можна декомунізувати. Це не добре і не погано, я згодна, що немає чорного й білого. Не все однозначно».

Коментарi

Коментарiв