Кожен п’ятий у ДФС – «недолюстрований», – Козаченко

184
Помічник міністра юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що близько 20% працівників Державної фіскальної служби підпадають під дію закону про люстрацію.

«Майнова перевірка суддів саме в межах люстраційного закону повністю була нівельована. Цей критерій не спрацював узагалі. Судді повинні були перевірятися з грудня 2014 року по грудень 2015 року. Судді Верховного суду – 46 осіб – всі без проблем пройшли майнову перевірку. Бо фактично інструменти при проходженні перевірки були в руках ДФС. Тієї ДФС, яка досі не оновилася і там досі залишаються більше 20% осіб, які підпадають під люстрацію найвищих посадових осіб», – цитує Укрінформ Козаченко.
За її словами, ці особи використали резолюції суддів у власних інтересах, що фактично допомогло їм повернути свої посади: «Наприклад, у Дніпропетровську податкову очолює стовідсотково люстраційна особа. В столиці України очолює стовідсотково люстраційна особа. Вони мають відповідні рішення суду, що на них взагалі не розповсюджується люстрація. І це є відповідь, чому в межах люстрації ми не зможемо зараз люструвати саме за майновим критерієм».
Високопосадовець наголосила, що люстрація не є панацеєю для вирішення проблем відповідальності і реального очищення влади. На її думку, це лише тимчасовий механізм, що допоможе усунути з посад відповідний рівень чиновників згідно з низкою об’єктивних критеріїв.
«У деяких випадках ці критерії спрацювали на 95%. І в цій частині Закон про люстрацію виконав величезну місію, бо завдяки цьому фактично весь керівний штат Опоблоку не може повернутися на державні посади. Більш ніж 95% керівного складу прокуратури, областей, міністерств, центральних органів виконавчої влади не можуть повернутися зараз у державну владу і бути навіть простими патрульними поліцейськими. Це означає, що є можливість ротації кадрів, але треба дивитися зараз за якістю нових кадрових призначень», – резюмувала помічника глави Міністерства юстиції.

Коментарi

Коментарiв