Перед виборами українців почали підкуповувати вилами, – глава КВУ

206
Глава Комітету виборців України Олексій Кошель розповів, які проблеми виникли напередодні проміжних парламентських виборах у семи округах, запланованих на 17 липня цього року.

В інтерв’ю Апострофу Кошель наголосив, що і сьогодні основною проблемою під час виборів залишається підкуп електорату, хоча відбувається своєрідна «технологічна модернізація».
«Якщо раніше це були продуктові набори або конверти з грошима, то зараз є певні замінники цього. На Херсонщині один з кандидатів роздає виборцям вила і каже, що сільськогосподарський інвентар є символом його політичної партії. Інший кандидат на Чернігівщині роздає виборцям енергоощадні лампочки і роздав уже, за свідченням місцевих спостерігачів, близько п’ятнадцяти тисяч. Така лампочка досить дорога і представляє певну цінність для виборців. Таким чином в Україні з’явилася перша велика мережа лампочок від кандидата, яка може істотно вплинути на вибори», – зазначив очільник КВУ.
Крім того, за його словами, інші кандидати на Івано-Франківщині роздають безкоштовні путівки на відомий гірськолижний курорт, що також є підкупом виборців, який намагаються легалізувати.
«Той кандидат, який роздає лампочки, каже, що офіційно закупив їх оптом і на кошти виборчого фонду за вартістю, нижчою від тієї, яку закон дозволяє витратити на виготовлення агітаційної продукції. Законом передбачено 43 гривні», – зауважив Кошель.
Він також повідомив, що, відповідно до проміжних звітів кандидатів, виборча кампанія обходиться кожному з них приблизно у півтора мільйона гривень, проте «цю цифру можна сміливо множити на два, а то й на три, враховуючи, що більшість кандидатів зробили фальстарт виборчої кампанії і активно працювали ще задовго до її старту. Проблема тіньових коштів є надзвичайно серйозною. Як правило, ані спостерігачі, ані агітатори не оформляють трудові договори з кандидатом».

Коментарi

Коментарiв