Кремль змінив тактику щодо України, – політолог

244
Письменник, доктор політичних наук Сергій Постоловський висловив думку, що російська влада зробила ставку на внутрішню дестабілізацію України, про що свідчить хресний хід.

«Сьогодні складно переоцінити роль церкви для політичного режиму Путіна. Російська православна церква виступає такою ж опорою Кремля, як спецслужби, доходи від продажу енергоресурсів і надміцна інформаційно-пропагандистська машина», – констатував у статті для Нового времени Постоловський.
Він підкреслив, що Путін ніколи не нехтував використанням церкви і релігії у своїх інтересах не лише в Росії, але й в Україні. Зокрема, йдеться про протистояння УПЦ (КП) і УПЦ (МП), що, на думку експерта, є боротьбою за Україну й душі її громадян.
За його словами, російська влада чудово усвідомлює ризики від нової масштабної ескалації військових дій на територіях тимчасово окупованого Донбасу. Тим не менше, Кремль вирішив змінити свою тактику, зробивши ставку на внутрішню дестабілізацію в Україні. У такий спосіб Президент РФ прагне й далі робити вигляд, що Росія виконує Мінські домовленості й активно працює задля скасування санкцій. Водночас Путін збільшує військовий контингент і кількість бойової техніки на кордоні з України й в анексованому Кримському півострові. Експерт підкреслив, що Кремль не буде використовувати ці сили доти, доки свою думку не висловить релігія.
«Саме з цієї точки зору слід розглядати хресний хід, організований УПЦ (МП). Вельми продумана і добре скоординована акція повністю підпадає під логіку Кремля. Виступивши двома багатотисячними колонами зі сходу (Святогірська Лавра) і заходу (Почаївська лавра), паломники планують зустрітися в Києві вже 26 липня. І офіційна причина у них є – день Хрещення Київської Русі і пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. Але, якщо проаналізувати можливі наслідки цієї акції, приходимо до невтішних висновків», – зауважив політолог.
На його думку, одним із наслідків може бути загострення на релігійному підґрунті. Відповідно, вкотре буде створено штучну причину, що роз’єднає українців. Звісно, такий розвиток подій буде вигідним країні-агресору.  
По-друге, цілком можливим є те, що серед паломників можуть бути кадрові військові Російської Федерації й бойовики-сепаратисти, які мають цілком конкретне завдання в Києві. Звісно, це значно підвищує ризик терактів і побоїщ у центрі столиці.
«По-третє, з огляду на стратегію і тактику дій Путіна протягом останніх років щодо України, можемо говорити про те, що готуються явні провокації, метою яких буде наочна демонстрація «справжнього обличчя фашистської, київської хунти», котра воює з власним, православним народом. І якщо трапиться кровопролиття, Москва матиме ще один привід захистити «братський, православний народ», – спрогнозував Постоловський.
«І, по-четверте, задамося простим питанням: чому Хресний хід організований саме в цьому році? У 2014 тривала війна, 2015 року Путін розраховував продавити особливий статус Донбасу, але нічого з цього не вийшло. Тому 2016 року як елемент гібридної війни в хід іде церква з її парафіянами», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв