Балаган у Раді змушує замислитися про дострокові вибори, – аналітик

235
Аналітик Тетяна Урбанська проаналізувала роботу Верховної Ради України протягом останніх кількох місяців, основні помилки нардепів і можливість дострокових виборів.

«Робота парламентаріїв на поточній сесії не задалася з самого її початку. Ледве депутати повернулися з зимових канікул, в країні вибухнула політична криза. З огляду на, що метушня з вимогами відставки Кабміну Арсенія Яценюка тягнулася з грудня 2015 року, лютий 2016 – відкриття четвертої сесії Верховної Ради восьмого скликання – не міг бути спокійним», – зауважила у статті для УНІАН Урбанська.
За її словами, під час роботи протягом останнього часу народні обранці викликали чимало негативу. Зокрема, йдеться про закон про «партійну диктатуру». У той час, коли за інші законопроекти часто не вистачало необхідної голосів, за законопроект «Про вибори народних депутатів України «щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі)» проголосували всі політичні сили.
Значне обурення це викликало в Комітеті виборців України, представники якого заявили, що цей документ як «спроба узаконити зміни результатів виборів партіями є узурпацією державної влади».
Більше того, навіть парламентарі пізніше визнали, що цей закон далекий від принципів демократії. Спікер ВРУ Андрій Парубій назвав документ «контраверсійним» і заявив, що триває підготовка пропозиції про скасування цього законопроекту.
«Ще одна тема для невдоволення роботою депутатського корпусу – призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Обіцянки зробити це Україна чує з минулого року, але віз і нині там. При цьому в Раді навіть не проводяться політичні консультації з цього питання. Точно так само депутати віддали перевагу «забути» про обіцянки розробити і ухвалити Виборчий кодекс або скасувати свою недоторканність», – підкреслила Урбанська.
Крім того, аналітик нагадала про наболілу для парламенту проблему – кнопкодавство. Ще в березні 2015 року народні обранці обіцяли реалізувати ідею про «сенсорну кнопку» для чесного голосування, тоді ж ішлося і про кодекс поведінки нардепів.
«За вікном – липень 2016 року. Ця тема, як і низка інших, які повинні були стати основною реформи парламенту, також благополучно «забута. Зате активно обговорюються запуск у сесійній залі «дрона», туфлі зі шкіри змії або чиясь дорога картата сорочка. Весь цей балаган змушує всерйоз задуматися, що буде восени, коли українці намилуються новими цифрами в платіжках, а депутатський корпус не поспішить виправити допущені за два роки помилки. І чи настільки нереальні дострокові вибори?», – підсумувала автор.

Коментарi

Коментарiв