Шкіряк назвав «закон Савченко» причиною зростання рівня злочинності в Україні

159
Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкірян назвав основні причини зростання рівня злочинності протягом останнього часу.

«Я б не називав ситуацію зі злочинністю в Україні катастрофічною, я б не вдавався в такі панічні настрої. Є кілька об’єктивних причин, я спробую їх розкрити», – зазначив у коментарі 112 радник глави МВС.
«Перш за все, є зростання кількості злочинів, цього ніхто не приховує, і ніхто не збирається ні навішувати ярлики, ні навішувати собі медалі. Тут ми перебуваємо на дуже важливому етапі реформування, в першу чергу МВС. Коли безумовно є певні нюанси, певні організаційні проблеми, які полягають в цій пертурбації – переходу з міліції до Національної поліції. Це полягає, безумовно, і в певних кадрових питаннях, відбувається, і продовжується відбуватися чистка. Це відбувається і з огляду на формування нових підрозділів, і нових структур вже за новими правилами, і за новим законодавством. І це також впливає на ефективність розкриття тих, чи інших злочинів. Ми це визнаємо, це абсолютно нормальна ситуація, коли країна, і особливо органи МВС знаходяться на перехідному етапі», – наголосив Шкіряк.
Він також підкреслив, що, як би не дивно це звучало, значну роль відіграє зростання рівня довіри до працівників Національної поліції. Високопосадовець нагадав, що якщо 2013-2014 року рівень до віри до міліції становив близько 5-7%, то нині цей показник дорівнює 47%. На його думку, це свідчить про те, що зміни відбуваються у правильному руслі.
«Ну, і останнє. Закон Савченко. На жаль, цей закон явно не додає нам оптимізму, бо тільки в Києві 20 чоловік, які вийшли відповідно до закону Савченко, протягом 2 тижнів повернулися в тюрму, скоївши важкі злочини. Тобто тисячі відвертих злочинців, відморозків, в тому числі лідерів організованих злочинних угруповань виходять на свободу і сказати, що це поліпшить ситуацію – звичайно, ні», – підсумував радник міністра внутрішніх справ.

Коментарi

Коментарiв