Порошенка серйозно підставили через ЦВК, – Магера

190
Заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що Президента України Петра Порошенка серйозно підставив автор проекту подання щодо ЦВК.

В інтерв’ю Лівому берегу Магера повідомив, що при процедурі формування списку оновленого складу ЦВК не було дотримано принципу пропорційності. Він також зауважив, що до формування комісії могли бути залучені «Свобода» та «Громадянська позиція».
«Та людина, яка готувала проект подання щодо членів ЦВК, підставила Президента в силу того, що документи Венеціанської комісії, зокрема Кодекс належної практики у виборчих питань, чітко передбачає, що центральний виборчий орган повинен формуватися з урахуванням пропорційного представництва, якщо не від фракцій парламенту, то хоча б від тих політсил, які подолали певний виборчий бар’єр (2-3%). Таким чином, не обов’язково враховувати пропозиції шести парламентських фракцій. До формування комісії могла бути залучена «Свобода», «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка або інші політсили, які на виборах подолали цей бар’єр», – наголосив заступник глави Центрвиборчкому.
«А при формуванні списку оновленого складу Центрвиборчкому принципу пропорційності не було дотримано. З шести парламентських фракцій не враховані пропозиції трьох: «Батьківщини», Радикальної партії і Опозиційного блоку. Можна по-різному ставитися до цих політичних сил, але принцип збалансованості складу ЦВК повинен бути дотриманий. Не кажу вже про те, що з трьох представлених «Народним фронтом» кандидатур до Центрвиборчкому тільки в одному», – зазначив чиновник.
Він також припустив, що Порошенко навіть не контролював особисто процедуру формування списку кандидатів у члени Центральної виборчої комісії: «Яка б критика в бік Президента не звучала, але ми розуміємо, що він – розумна людина. І охопити всі напрямки своїх обов’язків не може».
Нагадаємо, 3 червня 2016 року глава держави вніс пропозицію до ВРУ щодо звільнення 12 з 15 членів складу Центрвиборчкому. З чинного складу залишаться лише Олег Діденко, Катерина Махніцька й Олександр Осадчук.

Коментарi

Коментарiв