Хресний хід – спроба дестабілізувати ситуацію в Україні, – глава СБУ

266
Глава Служби безпеки України Василь Грицак прокоментував хресний хід, що розпочався 9 липня зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині  й завершиться 27 липня в Києві.

«Тим силам, які не бажають Україні добра, про які ми з вами розуміємо, потрібен Франц Фердинанд, який слугував причиною початку Першої світової війни», – зазначив глава СБУ.
Українська правда уточнює, що ерцгерцог Франц Фердинанд був убитий 28 червня 1914 року разом зі своєю дружиною у місті Сараєво (Боснія і Герцеговина). Це стало приводом до початку Першої світової війни 1914-1918 років.
Грицак також підкреслив, що віруючі мають беззаперечне право на вільне віросповідання, й є люди, які дійсно щиро вірять у Бога в цій конфесії й ні в чому не винні: «А є інші люди, які, мені здається, дуже далекі від Бога насправді, які роблять все і використають будь-який привід, навіть самий цинічний, щоб здетонувати ситуацію всередині держави».
«Тому я хочу наголосити, що СБУ робить все можливе, щоб розуміти ситуацію, пов’язану з подіями з хресним ходом і відстежує ситуацію по тих групах або структурах, які зацікавлені в дестабілізації або можливості використання хресного ходу для дестабілізації ситуації в нашій державі», – підкреслив очільник Служби безпеки України.
Додамо, чимало експертів вважають, що хресний хід – це складова чергових провокацій від Кремля. Зокрема, таку думку висловила оглядач Тетяна Шпайхер: «Із часу здобуття Україною незалежності Кремль неодноразово використовував УПЦ МП для досягнення власних цілей. Частина священиків цієї церкви агітували під час різних виборчих кампаній за промосковських кандидатів. А коли почалася війна на Донбасі, то, як зазначає лідер «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук, деякі храми УПЦ МП перетворилися на склади для зброї і стали притулком для проросійських бойовиків. Тодішній лідер бойовиків Ігор Гіркін (Стрєлков) вже після втечі з України в Москву розповідав, що одним із духовних центрів, в яких збиралися бойовики, була Святогірська Лавра. До речі, саме з Святогірської Лаври вийшла східна частина хресної ходи, яка повинна зустрітися 26 липня в Києві з хресною ходою, яка вирушила із Почаївської Лаври на Тернопільщині».

Коментарi

Коментарiв