Події в Туреччині можуть вплинути і на Україну, – Грицак

208
16 липня під час брифінгу глава СБУ Василь Грицак заявив, що події в Туреччині вплинуть на оперативну обстановку в Україні.

Нагадаємо, вночі 16 липня цього року в Туреччині відбулася спроба військового перевороту, внаслідок чого загинуло понад 160 осіб, близько 1440 отримали поранення. Крім того, затримано 2800 військових турецьких збройних сил.
Глава СБУ прокоментував, яким чином це вплинуло на Україну: «Говорити про те, що СБУ не вживає заходів, було би неправильно. Звичайно, настільки резонансна подія як переворот у серйозній, потужній країні Туреччині накладає відбиток на оперативну обстановку і в Україні».
У коментарі Українській правді Грицак зауважив, що «на кожного ця інформація діє по-різному», тому він не коментуватиме можливі реакції на події в Туреччині, причому це стосується як вітчизняних політиків, так і пересічних громадян.
«Але говорити про те, що СБУ переведена в підвищену боєготовність – це нічого не сказати, вона й так кожного дня в підвищеній готовності. Тому ми свої можливості спрямували в тому напрямку, щоб події в Туреччині жодним чином не вплинули на погіршення оперативної обстановки в Україні. І будемо робити все можливе для цього разом з правоохоронними органами – поліцією, прокуратурою, військовою службою правопорядку та іншими нашими союзниками», – підкреслив глава Служби безпеки.
Крім того, на питання, чи могли на турецькі події вплинути інші країни, очільник СБУ тактично зазначив, що не володіє подібною інформацією: «У мене є свої припущення, скажу відверто, але мені складно буде зараз їх аргументувати. Як керівник спецслужби я можу говорити, що хтось може бути до чогось причетний на підставі хоч якихось фактів. Але я розумію ваше питання і підводку гарну до цього питання. Я солідарний з вами. Я теж приблизно так само думаю, як і ви».

Коментарi

Коментарiв