Противники закону про спецконфіскацію не дарма його бояться, – експерт

155
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко пояснив, які ризики є в закону про спеціальну конфіскацію, що хоче ухвалити українська влада.

За його словами, основний ризик закону про спецконфіскацію полягає в тому, що його можуть використовувати не лише щодо облігацій і активів екс-президента Віктора Януковича, а й щодо інших осіб. Тому страх противників затвердження цього документа є цілком виправданим. Про це Фесенко розповів у коментарі 24.
«Нині можуть застосувати до Януковича, а до кого його застосують завтра, невідомо. Тому бояться створення прецеденту. Коли згодом процедуру спецконфіскаціі можуть використовувати без рішення суду по відношенню до інших людей, структур», – зауважив експерт.
На його думку, головна ціль ухвалення цього закону цілком зрозуміла – влада хоче перевести в грошовий еквівалент облігації екс-президента, а для цього необхідна відповідна процедура. Тим не менше, як зауважив дослідник, можливо, що хочуть спеціально запровадити такий порядок.
«Є побоювання, що закон зроблять спеціально як інструмент на майбутнє для переділу власності або вилучення активів. У нас же зараз є проблема недовіри політиків один одному. Багато з них вважають, що виписують цей закон саме з певною метою, і він згодом може стати інструментом рейдерства. Тим більше, що там фігурує заступник голови фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, що викликає підозри», – зазначив фахівець.
Він також підкреслив незрозумілість того факту, що конфіскацію майна Януковича не здійснили у вже встановленому законом порядку, оскільки при бажанні це було б цілком можливо. Крім того, керівництво Європейського Союзу вже заявило, що законопроект не відповідає стандартам ЄС.

Коментарi

Коментарiв