Донбас і Крим звільнять швидше, ніж усі думають, – дипломат

283
Президент Усесвітнього конгресу українців Євгеній Чолій висловив думку, що РФ звільнить Крим і Донбас навіть швидше, ніж усі думають.

В інтерв’ю Апострофу Чолій зауважив, що Україні опинилася у дуже скрутному становищі, проте, якщо взяти до уваги необхідність тривалий час стримувати російську агресію й одночасне запровадження реформ, країна рухається у правильному напрямку. В той же час, як підкреслив дипломат, Захід повинен стимулювати українську владу до реформування системи і боротьби з корупцією.
«Багато в чому ситуація залежить від того, чи будуть країни НАТО усвідомлювати, що, захищаючи свою територіальну цілісність на Сході, Україна фактично стримує російську агресію далі в Європу. І якщо західний світ це зрозуміє і почне підтримувати, тоді Україні зможе стримати цю агресію. Я думаю, зусиллями українців, які живуть за межами своєї Батьківщини, у нас уже виходить переконувати міжнародне співтовариство в тому, що ситуацію в Україні варто розуміти саме таким чином», – підкреслив глава Всесвітнього конгресу українців.
Крім того, він пояснив, яку роль відіграє матеріально-технічна підтримка деяких країн-членів Альянсу для України: «Нині важливі не стільки конкретні типи зброї, які можуть бути надані Україні, скільки конкретне послання про те, що НАТО і західний світ цікавляться проблемами України і готові надавати допомогу. Тобто, потрібні бажання і політична воля. На Заході пройшли через різні етапи сприйняття ситуації в Україні. Від думок про те, що це виключно внутрішньоукраїнський конфлікт до розуміння, що ми маємо справу з російсько-українською війною. А нині все більше людей на Заході переконуються, що це дійсно глобальна міжнародна криза».
У підсумку Чолій зазначив, що конфлікт міг би завершитися ще у серпні 2014 року, якби Російська Федерація не ввела свої регулярні війська. Тим не менше, він висловив думку, що за допомогою Альянсу і міжнародного співтовариства Україні вдасться вигнати війська Кремля з анексованого Криму й окупованого Донбасу.
«Це відбудеться набагато швидше, ніж ми собі уявляємо», – спрогнозував дипломат.

Коментарi

Коментарiв