Суперечка Гройсмана з Тимошенко може стати для нього фатальною, – політолог

172
Політичний експерт Андрій Золотарьов прокоментував суперечку чинного Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана й колишньої глави уряду Юлії Тимошенко.

Нещодавно Гройсман звинуватив Тимошенко в популізмі та в тому, що вона під час свого прем’єрства брала на себе зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом щодо підняття цін на газ і, як наслідок, підвищення житлово-комунальних тарифів. У свою чергу, Тимошенко критикує уряд чинного Прем’єра за підвищення комунальних тарифів.
Експерт прокоментував, яким чином Тимошенко може бути загрозою для нового глави Кабінету Міністрів: «Вона ризикує перетворити Гройсмана і його уряд в токсичний актив. З іншого боку, ми бачимо активний курс Гройсмана, спрямований на вихід Прем’єра на самостійну політичну орбіту. І цей курс помітний. Правда, він не робить таких явних і очевидних кроків, але, тим не менш, Юлія Володимирівна здатна його декласувати і збити. Саме тому Гройсман вплутався в цю пікіровку. Але вона може виявитися для нього фатальною».
В ефірі Голосу Столиці політолог також зазначив, що вже рік Тимошенко веде тарифну війну, причому її перевагою є той факт, що вона першою підняла цю болючу для українців тему, у зв’язку з чим її рейтинг і рейтинг «Батьківщини» зростає.
«Із політтехнологічної точки зору це, безумовно, крок вгору, і правильний крок. А ось що стосується звинувачень у тому, що вона дійсно від імені країни підписала меморандум з Міжнародним валютним фондом – це правда. Але, як відомо, і уряд Азарова торгувався з МВФ, але на такі міри вони не йшли. А ось МВФ нагадує наших лікарів, які онкохворого ставлять перед альтернативою – або померти від захворювання, або померти швидко від хіміотерапії. По-моєму, його тарифна політика пропонує другий варіант. Щодо політичної доцільності, ось цього хрестового походу проти популістів. Подивіться програму Президента, з якою він йшов на вибори, або згадайте, що обіцяв Арсеній Яценюк, або згадайте, в якій партії 2012 року Гройсман обирався мером Вінниці. Абсолютно популістський і технологічний проект», – висловив думку Золотарьов.

Коментарi

Коментарiв