Журналіст пояснив, чому Путін відмовився від ідеї «піти на Київ»

238
Російський журналіст, який працює в Україні, Євген Кисельов пояснив, чому Президент РФ Владімір Путін відмовився від кинути свої війська на Київ.

В інтерв’ю Собеседнику журналіст зауважив, що Путін відмовився від ідеї дійти зі своїми військами до Києва, оскільки вже при наступі на Донбас побачив спротив населення.
«Саме тому, що побачив опір. Крим дістався йому разюче легко, тому що відразу після революції нова влада розгубилася. Але в Донецьку і Луганську знадобилася серйозна допомога Росії, щоб контроль над кордоном і всією територією Донбасу не був відновлений вже до зими. Не думаю , що його зупинила громадська думка, Європа, Штати – у своєму внутрішньому світі він, напевно, впевнений, що велика частина простих американців заздрять росіянам, у яких такий крутий лідер, а європейці тільки і мріють про зняття санкцій… Але те, що Україна не готова стелитися під «русскій мір», стало для нього серйозним потрясінням», – підкреслив Кисельов.
Крім того, він прокоментував складнощі, з якими довелося зіштовхнутися при переїзді до України: «Найскладніше було зрозуміти, що Україна – інша держава, інший космос. Є таке поняття – «фейкові друзі перекладача»: слова, які звучать схоже, а означають щось протилежне. Скажімо, «виродка» польською – «краса». Україна виглядає надзвичайно схожою, майже рідною, а тим часом це зовсім інша історія. І хоча я їхав сюди без всяких імперських комплексів, без самовідчуття «старшого брата» і т.д., я припускав, що освоїтися з місцевою політичною реальністю буде просто: вивчити основні події за двадцять років незалежності, познайомитися з головними персонами.
Тільки потім, коли я почав серйозно це вивчати, стало ясно, що Україна була іншою не тільки за радянської влади, не тільки в дев’ятнадцятому столітті… І мова, і характер, і політика – все за власними лекалами. І те, що іноді з Москви здається дріб’язковістю або провінційністю місцевого політичного життя, насправді масштабна драма, зі своїми героями і лиходіями. У Росії цього не розуміють багато хто – не тільки обивателі, а й влада».

Коментарi

Коментарiв