Політолог спрогнозував початок гібридної холодної війни на Донбасі

176
Російський політолог Дмитро Орєшкін спрогнозував, що на Донбасі почнеться гібридна холодна війна та в цілому проаналізував ситуацію щодо російської агресії й роль Заходу в її стримуванні.

На думку Орєшкіна, заяви про намір Путіна напасти на сусідню країну вже неактуальні. Більше того, російський лідер ніколи не робить того, чого від нього очікують, а використовує у власних інтересах розслаблення військових структур Європи, зокрема йдеться про НАТО. При цьому він очікує, що Захід злякається і не стане втручатися у несподівані й незаконні акції, організовані Кремлем.
Більш того, ці плани вдалося реалізувати. Зокрема, західний світ не відреагував на ситуацію у Грузії, зробивши вигляд, що нічого не відбулося, не дивлячись на порушення російською стороною 2 із 6 пунктів домовленостей із Грузією.
«Склалося враження, що Захід боязкий, буржуазний, жадібний і слабкий. Це і підштовхнуло путінську політику до кримської ескапади. Анексії Криму теж ніхто не очікував, оскільки є закони, які не варто порушувати. Але Путін порушив їх, припускаючи, що за цим нічого не буде. Тим не менше, виявилося, що він, не бажаючи того, перейшов червону лінію, і Захід був змушений зреагувати», – зауважив у статті для Нового времени політолог.
Про тепер, за його словами, Захід уже готовий. Наприклад, у разі спроби загострення ситуації в Україні та пробиття сухопутного коридору до анексованого Кримського півострова, це буде очікувано. Відповідно, Кремль чекає жорстка відповідь, тому російський лідер не погодиться на такий розвиток подій. Тим не менше, він уже не може відступати, оскільки втрата авторитету також буде для Путіна серйозним ударом.
«Російський Президент перебуває в досить вузькому коридорі можливостей. Діяти так, як від нього очікують, глава Кремля ніколи не любив (а чекають від нього агресивних дій), і в той же час він вимушений діяти. На мій погляд, будуть спроби підірвати економічний добробут тієї ж України. Крім того, будуть вживатися зусилля, головним чином дипломатичні, націлені на розкол Європи. Перші особи російського МЗС кажуть, що для РФ двосторонні відносини з європейськими країнами більш важливі, ніж відносини з ЄС, хоча це й неправда. Тим не менше, Москва намагається вибудовувати відносини з окремими, хоча і без особливого успіху», – наголосив експерт.
За словами Орєшкіна, конфлікт перейде в фазу «обмінів стусанами під столом», спрямованими на блокування економічного розвитку України. Пропаганда Російської Федерації активно поширює інформацію про те, що країни Балтії страждають від депопуляції й наростання соціальних проблем, аналогічні повідомлення стосуються і України.
«Росії вистачає ресурсів, щоб погіршувати ситуацію у сусідів, але не вистачає для того, щоб її поліпшити – Крим для цього служить прекрасним прикладом. Можна очікувати всіх припустимих і неприпустимих кроків для погіршення ситуації в Україні, не минаючих відкриту війну. Якщо у 2014-2015 роках у Донбасі була гібридна гаряча війна, то зараз буде гібридна холодна війна», – спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв