ГПУ анонсувала розслідування щодо Авакова

295
Генеральний прокурор України Юрій Луценко наказав розпочати службове розслідування у зв’язку з тим, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не повідомив про конфлікт інтересів під час розслідування справи щодо його партнера по бізнесу Ігоря Котвіцького.

Відповідну інформацію оприлюднив 24, посилаючись на відповідь ГПУ на запит Центру протидії корупції. Згідно з документом, Спеціалізована антикорупційна прокуратура України 31 грудня 2015 року розпочала процесуальне керівництво у справа щодо незаконного збагачення партнера Авакова. Пізніше цю справу об’єднали ще з однією, що розслідувало Міністерства внутрішніх справ Авакова.
У листі також зазначено, що, відповідно до чинного законодавства, чиновник нестиме відповідальність за неповідомлення про наявність у нього «реального конфлікту інтересів, а також вчинення дій чи ухвалення рішень в умовах реального конфлікту інтересів».
ГПУ наголосила, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура не володіє інформацією про тиск Авакова на відповідне розслідування, у зв’язку з чим формально він не здійснював цього правопорушення.
Тим не менше, в листі йдеться про те, що чинний глава МВС був зобов’язаний повідомити про свій конфлікт інтересів до 10 листопада, проте не зробив цього, у зв’язку з чим Генеральна прокуратура забрала цю справу у міністерства Авакова через неефективне розслідування.
Із метою встановлення причин та умов, що сприяло невиконання міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим вимог статті 28 закону, Генеральним прокурором України ініційовано перед Прем’єр-міністром України призначення службового розслідування за цим фактом, – ідеться в документі.

Коментарi

Коментарiв