ГПУ знайшла крайніх у розмороженні рахунків судді часів Януковича

269
Генеральна прокуратура України прокоментувала розмороження рахунків одного з суддів Вищого господарського суду України часів правління колишнього Президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, вранці 18 липня слідчий суддя Князівства Ліхтенштейн розпорядився розморозити рахунки судді Вищого господарського суду України, на яких лежить 13 мільйонів швейцарських франків. Місцева влада мотивувала це рішення тим, що українська сторона не надала жодних доказів щодо незаконного походження цих коштів.
Цього ж дня під час брифінгу керівник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявив, що ця ситуація стала наслідком неналежної співпраці правоохоронних органів двох держав – передає Інтерфакс-Україна.
За його словами, близько рому тому українська сторона вже надіслала запит до компетентних органів Ліхтенштейну з проханням надати необхідні для розслідування документи щодо відкриття рахунку, проте відповідних матеріалів досі не отримано.
Більше того, Горбатюк наголосив, що здивований діями правоохоронних органів Ліхтенштейну, які стверджують, що ГПУ не надала доказів незаконності походження коштів на рахунках українського судді.
Представник Генпрокуратури підкреслив, що українська сторона надавала колегам інформацію про те, що ні сам суддя, ні його родина не могли мати таких доходів, тобто 13 мільйонів швейцарських франків, які перебували на арештованому рахунку. Крім того, він зауважив, що навіть українські судді з початку 2016 року почали ухвалювати рішення про зняття арешту з цих рахунків.
«Така ситуація (розблокування рахунків) сталася через дві складові. Перше – неналежне співробітництво, тобто ненадання документів, невиконання запитів про міжнародну допомогу з боку Ліхтенштейну. Друге – явно необґрунтовані рішення судів (українських), які фактично сприяли зняттю арештів з цих рахунків», – підсумував представник ГПУ.

Коментарi

Коментарiв