Конфлікт між ватажками «ЛНР» досягнув апогею, – експерт

159
Військовий експерт, співголова організації «Права Справа» Дмитро Снєгирьов пояснив, чим може завершитися конфлікт між ватажком так званої ЛНР Плотницьким і так званим «міністром державної безпеки» «ЛНР» Леонідом Пасічником.

«До липня 2016 року основним публічним показником протистояння сторін конфлікту були арешти та усунення з посад «міністрів» за звинуваченнями у корупційних діях або профнепридатності. Наразі, так званим «МДБ ЛНР» розглядається виключно як силовий варіант вирішення проблеми, а саме: фізична ліквідація лідера протиборчої сторони», – написав у своєму Facebook Снєгирьов.
Він зауважив, що, відповідно до інформації місцевих джерел руху «Права Справа», російськими кураторами віддано наказ про посилення режиму охорони і збільшення кількості охоронців Ігоря Плотницького. Особисту охорону ватажка «ЛНР» Плотницького здійснюють бійці російського загону спеціального призначення «Заслон» Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації. Бійцям цієї групи заборонено спілкування з місцевими «правоохоронцями», серед яких здебільшого колишні працівники Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України, які перейшли на сторону терористів.
«Загострення протистояння між главою «республіки» Плотницьким і «міністром» «МДБ ЛНР» Пасічником пов’язано з перерозподілом фінансових потоків і каналів постачання контрабандного палива з території РФ», – зауважив експерт.
Також він нагадав, що 28 березня 2016 року відбулася апаратна нарада «Ради міністрів» так званої ЛНР, під час якої Плотницький дав доручення керівникам силових структур припинити постачання контрабандного палива на територію «республіки». За словами Снєгирьова, ця нарада стала офіційним приводом конфліктної ситуації між «МДБ ЛНР» та главою «ЛНР».
«Апогеєм протистояння став підрив спецгрупою «МДБ ЛНР» цистерн з контрабандним російським паливом на залізничній станції «Краснодон», який треба розглядати як один з елементів цієї війни, яка від декларативних заяв перейшла у фазу збройного протистояння. Примітно, що у разі фізичної ліквідації Плотницького відповідальність за проведену операцію планується перекласти на дії української ДРГ або проукраїнського підпілля», – підсумував активіст.

Коментарi

Коментарiв