Шанси Порошенка піти на другий термін досить високі, – Портніков

222
Журналіст Віталій Портніков прокоментував шанси чинного Президента України Петра Порошенка піти на другий термін, а також проаналізував можливість отримати перемогу на виборах нових партій.

В інтерв’ю Новому времени Портніков висловив думку, що Порошенко цілком імовірно може перемогти на виборах і піти на другий термін. За його словами, протягом наступних років в Україні досить швидко відбуватимуться політичні процеси, тому складно спрогнозувати зовнішні виклики чи зрозуміти, яким буде співробітництво чинного Президента з партнерами з коаліції й парламенту, оскільки з Володимиром Гройсманом на посаді Прем’єр-міністра він має значну вищу відповідальність, ніж це було з Арсенієм Яценюком.
«Улюбленою темою політологів ще в жовтні 2013 року було не те, чи піде Янукович на другий термін, а хто піде на третій: чи він змінить Конституцію й піде сам, чи передасть владу синам Олександру чи Віктору. Коли я своїми текстами попереджав, що влада регіоналів добігає кінця, то виглядав просто міським божевільним. Аж до моменту, коли люди зібралися на Майдані», – зазначив журналіст.
Крім того, на його думку, в Україні нові партії матимуть шанси на успіх лише після зміни правил. Тим більше, нині всі нові партії є лише різними варіаціями старих політичних сил. Звісно, є нові політики, які шукають свою нішу, й цьому потрібно сприяти, проте це жодним чином не може вплинути на глобальні процеси в країні.
«В Україні немає попиту на політичні сили – є попит на нових вождів. При цьому жоден з лідерів політичних сил не зможе сказати, чим його ідеологія відрізняється від платформи іншої партії. До того ж, ця ідеологія змінюється відповідно до кон’юнктури. У нас є партія Юлії Тимошенко, партія Арсенія Яценюка, партія Петра Порошенка, партія Олега Ляшка, партія Андрія Садового та Опозиційний блок без Януковича. До речі, якби останній не відчув такої сильної деморалізації внаслідок дезертирства та зради Януковича, ця формація могла б мати набагато більший результат. Їх електорат – це люди, які ностальгують за минулим і вважають, що за часів Януковича жилося добре. Але виявилося, що і їх не так багато», – резюмував Портніков.

Коментарi

Коментарiв