Парубій відхрестився від можливих перевиборів до парламенту

158
Спікер ВРУ Андрій Парубій під час підсумкової прес-конференції заявив, що перевиборів до парламенту не буде, а також прокоментував імовірність голосування за закон про вибори на Донбасі.

У своєму виступі Парубій зауважив, що українці здебільшого асоціюють парламент із нардепами-прогульниками, проте, на його думку, Верховна Рада продемонструвала достойний результат під час останньої сесії.
За його словами, навіть попри глибоку політичну кризу й постійне блокування трибуни перевиборів до Верховної Ради, усе ж, не буде, оскільки фракції наполегливо намагаються дійти до компромісів.
«Я не бачу жодних підстав для дочасних виборів. Більше того, я це говорив і повторюю публічно: я вважаю, що дестабілізація в нашій країні через проведення дочасних виборів є не українським сценарієм, а зовнішнім. І ми його бачили на прикладі деяких наших сусідів, коли країна просто зупинялась на шляху реформ», – запевнив спікер ВРУ.
Можливість дострокових виборів до парламенту в коментарі Радіо Свобода проаналізував політолог Євген Магда. За його словами, на це впливає низка факторів. Зокрема йдеться про суттєве зменшення коаліції, що впливає на ефективність роботи більшості та спроможність ухвалювати ефективні рішення. Проте, важливішим є той факт, що у народних обранців дуже часто не співпадають їхні інтереси.
«Це залежить від того, яким буде порядок денний. Якщо будуть питання, де буде політично невигідно ігнорувати голосування – буде 226 голоси. А якщо ні, ми будемо бачити, як знову піднімається питання дочасних виборів», – спрогнозував експерт.

Коментарi

Коментарiв