Соціолог спрогнозував масові акції протесту щодо підвищення тарифів

203
Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зауважив, що в Україні успішні результати мали лише протести, які мали політичне чи світоглядне підґрунтя, проте ті, що мали економічний підтекст, зазвичай провалювалися.

«Масові акції протесту проти підвищення тарифів будуть. Але якщо вони залишатимуться акціями проти тарифів або за підвищення зарплати, то єдиним їхнім результатом стане лише посилення нервозності у суспільстві», – зазначив в інтерв’ю Дзеркалу тижня експерт.
На його думку, єдиною дійсно реальною підставою для серйозних масових акцій восени 2016 року може бути ухвалення певних рішень, що сприймуть як поступки так званим ДНР і ЛНР. Це може бути закон про особливий статус Донбасу, затвердження документа про вибори на тимчасово окупованих територій чи амністію бойовикам.
Биченко також спрогнозував, що в Україні не буде третього Майдану: «Якщо щось подібне станеться, то це радше стане завершенням Майдану-2, практично жодна з вимог якого не була виконана. Тому найбільш невдоволеними і готовими до дії лишаються все ті ж люди, які насправді, а не на картинці робили Революцію гідності. Насамперед – більш-менш молоді, проукраїнски і проєвропейски налаштовані активісти».
Тим не менше, за його словами, теоретично в Україні можливі будь-які форми протесту: «Але це не означає, що вони здійсняться. Пік, швидше за все, припаде на листопад, коли люди отримають платіжки. Але це може відбутися і раніше, якщо будуть ухвалені якісь поступки «ДНР-ЛНР» або Росії».
Крім того, соціолог підкреслив, що діяльність влади у напрямі щодо боротьби з корупцією звели б нанівець імовірність масових протестів населення: «Ми бачимо, що тих, кого суспільство звинувачує в першу чергу, ніхто не чіпає. Це ті представники влади Януковича, які оправилися від переляку 2014-го, непогано себе почувають і стають все більш сміливими. І люди, які безпосередньо пов’язані з Порошенком, у малій відмінності якого від інших олігархів чи заступників політичних груп майже ніхто не сумнівається. Тому, згідно з Лі Куан Ю, потрібно посадити трьох друзів».

Коментарi

Коментарiв