Бойовики оголосили Україні нахабні умови обміну заручниками

141
Представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко повідомила про стан домовленостей із бойовиками так званих ДНР і ЛНР щодо обміну заручниками.

«Українська влада готова до різних шляхів звільнення заручників – це 10 українських політв’язнів, які перебувають у тюрмах Російської Федерації і 109 заручників, які утримуються на окупованих територіях», – зазначила в ефірі 5 каналу Геращенко.
«Ми щоразу подаємо списки тих людей, які вважаються заручниками, і просимо від іншої сторони – дайте інформацію, де утримуються ці люди, але немає відповіді. Натомість нам дають список, що в них там 20 людей є. А де інші всі, де інші люди? І потім ми їх розшукуємо. Натомість від іншої сторони ми отримуємо список на 600 осіб – якщо хочете звільнити 20 чоловік, давайте нам 600. Дивимось на список тих 600 людей, розшукуємо і бачимо, що половини тих людей не існує – це щоб затягнути цей процес. Або є люди, які зникли безвісти і ми не можемо їх знайти», – наголосила високопосадовець.
Також вона повідомила, що нещодавно координатор Організації з безпеки та співробітництва в Європі в гуманітарній підгрупі відвідав тимчасово окуповані території Донбасу, проте російські найманці не дозволили йому зустрітися з заручниками.
«Цьому немає пояснення, оскільки українські тюрми відкритті для гуманітарних місій, для того, щоб можна було пересвідчитися, в яких умовах там утримуються ті, хто порушили законодавство. Тюрми на окупованих територіях, так само як і тюрми в Російській Федерації, де тримають наших політв’язнів, залишаються закритими для Міжнародного червоного хреста, ОБСЄ і так далі», – зауважила дипломат.
Нагадаємо, нещодавно народні депутати України Володимир Парасюк і Ірина Геращенко вирішили ознаменувати останній день роботи парламенту перед канікулами гучною сваркою і з’ясувати, «хто пройдисвіт».
Причиною сварки між Парасюком і Геращенко стало кнопкодавство і дрон, який 14 липня запустили в Раді. Парасюк звинуватив Геращенко в тому, що вона не коментує кричущі випадки кнопкодавства у ВРУ, проте приділила значну увагу інциденту з дроном. Зокрема, нардеп продемонстрував відео, на якому зафіксовано випадки кнопкодавства народними депутатами від «Блоку Петра Порошенка» й «Опозиційного блоку» під час важливих голосувань.
У відповідь на ці звинувачення Геращенко зазначила, що дрон літав у сесійній залі над вагітними жінками, а «так чинять тільки пройдисвіти». Щодо нагадувань про те, що нардеп Ігор Луценко, який запустив апарат, є героєм і учасником Майдану, Геращенко заявила, що «фронтовики й герої нині на фронті». Її промова супроводжувалася криками «Ганьба» від інших нардепів.

Коментарi

Коментарiв