Перемогу на виборах у двох областях фактично отримав Коломойський, – політолог

175
Політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов прокоментував важливість довиборів до парламенту й зазначив, кому насправді вигідні отримані результати.

За словами Карасьова, довибори до Верховної Ради України важливі навіть з огляду на коаліційно-опозиційну арифметику, а з точки зору нових електоральних тенденцій. Наприклад, результати продемонстрували, що нині на хорошому підйомі «Батьківщина» під керівництвом Юлії Тимошенко, що отримала перемогу у двох округах – Полтаві й Херсоні. Не переможні, проте хороші результати партія біло-сердечних отримала і на Чернігівщині й Луганщині.
«Укроп» теж отримав двох переможців, але перемога була в тих областях, які знаходяться під контролем команди Ігоря Коломойського: це Волинь, де голова облради Ігор Палиця, Івано-Франківщина – брати Віктор та Олександр Шевченки. Тобто це не стільки перемога «Укропу», скільки перемога Коломойського. І зрозуміло, що владі доведеться з Коломойським рахуватися, шукати компроміси в парламенті», – зауважив в інтерв’ю Радіо Свобода експерт.
Крім того, він прокоментував провал представника «Демократичного альянсу» на Чернігівщині й успіх представника «Нашого краю» на Луганщині. На думку політолога, це засвідчило нерозуміння влади дійсних проблем українців у регіонах. Відповідно, новим політсилам варто «працювати з людьми, в реальному, а не медійному контексті і контенті».
Провал на довиборах представників «Опозиційного блоку» політолог пояснив нестачею авторитетних політиків серед екс-регіоналів і втратою монополії на бренд опозиційності. Також він підкреслив, що на цих виборах серйозно провалився «Блок Петра Порошенка».
«Для того, щоб вигравати, або потрібні великі гроші і підтримка місцевої влади, або розгалужені регіональні структури, це стосується «Батьківщини», і працювати з людьми, мати програму, яка б зачіпала простих людей, які живуть в глибинці», – підсумував Карасьов.

Коментарi

Коментарiв