Влада має чимало мотивів для оголошення воєнного стану, – експерт

207
Політичний експерт і учасник АТО Юрій Кочевенко прокоментував мотиви української влади для оголошення воєнного стану.

На думку експерта, в разі «найоптимістичнішої версії» влада має інформацію, невідому більшості населення. Відповідно, існує реальна загрозу державному суверенітету України, що створює необхідність для оголошення воєнного стану. Проте, державне керівництво не може оприлюднити цю інформацію з огляду на важливість збереження національної безпеки.
«Інша версія, до якої я більше схиляюся (не як політичний експерт, а як учасник бойових дій), що, можливо, це спосіб відволікти увагу від процесів, які відбуваються всередині країни, наголошувати на тому, що йде війна, тому будь-які внутрішні суперечки і протести – на руку ворогу. Ця риторика вже два роки використовується, вона абсолютно не нова», – зауважив у коментарі 24Кочевенко.
Крім того, владі необхідна вагома причина для проведення сьомої хвилі мобілізації. Політолог підкреслив, що нова хвиля стосуватиметься здебільшого не тих, хто не служив під час перших шести хвиль, оскільки, фактично, брати вже нікого, а тих, хто вже відслужив.
«Як мінімум – від першої по четверту хвилю. І це може бути способом для комплектації армії, а ми знаємо, що після звільнення четвертої і п’ятої хвилі контрактників не вистачає, щоб укомплектувати наші Збройні сили у тому штаті, який зараз розширили. І таким чином – відправити на фронт ветеранів АТО, які можуть скласти загрозу діючій владі через свою соціально-політичну активність. Це дещо віддає конспірологією, але може бути», – наголосив експерт.
Також, за його словами, дивним є той факт, що влада не оголошувала воєнний стан тоді, коли він дійсно й очевидно був потрібен, оскільки небезпека була значно вищою. Сьогодні також спостерігається загострення конфлікту на Донбасі, проте не так інтенсивно, як це було влітку 2014 року чи на початку зими 2015 року.

Коментарi

Коментарiв