Олександр Солонько: «Смерть журналіста показала ставлення влади до людського горя»

224
Небагато людей взагалі має моральне право коментувати трагічну смерть Павла Шеремета. Не залежно від того, хто мав стати жертвою пекельної машини.
Хто і чому – це мають сказати органи, до яких, що правда, довіри самі знаєте скільки.
Дуже шкода, що журналіст мусив померти аби продемонструвати ставлення влади до людського горя, до смертей. Вона звивається, виголошує жалісні промови. Владці роздають «доручення», обіцяють «взяти на контроль». Реакція була миттєва. Все з поваги і страху перед журналістським цехом, чия прихильність владі потрібна як повітря.
А яка була реакція на загибель сімох вояків 19 липня? Та ніякої. Назвали цифри і відправили до архіву.
До чого я це кажу? А до того, що владці будуть ставитися і до загибелі журналістів так само, якщо втратять потребу в лояльності, страх викриття і критики. Тоді це для них стануть так само цифри.
Це не може бути причиною для зловтішань. І це не спекуляція аж ніяк. Прошу правильно мене зрозуміти. Сила нашого болю рівнозначно підсилюється і втратою тих, хто зашкарублими пальцями стискає автомат, з якого йому заборонили стріляти і тих, хто намагається служити суспільству в інший спосіб.
Але ми бачимо як одним віддають належне, а інших воліють забути. Це не протиставлення. Більше того, якщо так безсовісно викреслюють одних, незабаром так само легко викреслять і тих, до кого сьогодні ще ставляться з належною пошаною і острахом.
 
 
Бо така є суть.
Щирі співчуття…

Коментарi

Коментарiв