ІноЗМІ звинуватили Трампа в одержимості Путіним і Росією

161
Оглядач The New York Times Ендрю Розенталь проаналізувала залежність кандидата у президенти США, одіозного Дональда Трампа від російської політики.

У статті для NYT оглядач зауважив, що причини зацікавленості путінською політикою Трампом цілком очевидні. Путін для Трампа – сильний лідер, який може сказати чи зробити те, що він захоче, оскільки не боїться осуду пресу, яку він сам і контролює. Тим не менше, як підмітив сенатор Марко Рубіо, між Трампом і Путіним існують більш складні і заплутані зв’язки.
Зокрема, йдеться про главу виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, який мав досвід роботи з «різними огидними диктаторами», серед яких і екс-президент України Віктор Янукович, якого вміло використовував Кремль у своїх інтересах. Розенталь підкреслив, що нині українці щиро сміються над тим, що екс-радник політика-втікача перейшов у команду скандального республіканця.
Цю ситуацію прокоментував український політолог Олег Кравченко: «Ми в Україні жартуємо, що для Трампа дуже поганий знак те, що він найняв Манафорта. Тому що його клієнт Янукович був повалений і втік в Росію, а саме в Ростов. Тож Трам також може закінчити в Ростові».
Крім того, Манафорт має зв’язки з російським олігархом Олегом Дерипаскою, який набув серйозних статків завдяки співпраці з Кремлем. Із часом йому заборонили перетинати кордон Штатів у зв’язку зі звинуваченнями у причетності до організованої злочинності. На Кайманових островах правоохоронці допитали Манафорта щодо справи «інвестування Дерипаскою понад 26 мільйонів доларів у телекомунікаційну українську фірму, що збанкрутіла». Також він був постійним діловим партнером одіозного українського олігарха Дмитра Фірташа.
Тут же йдеться і про екс-генерала Майкла Флінна, якого Трамп оголосив потенційним соратником на виборах. Під час одного з інтерв’ю журналіст Майкл Айзікофф поставив Флінну питання про те, чому він пішов на святкування річниці одного з пропагандистських телеканалів РФ Russia Today. Генерал відповів, що «намагався в мовити росіян натиснути на іранців, щоб вони не влаштовували безлад на Близькому Сході». Журналіст поцікавився, чи платила Росія кошти Флінну, від чого він відхрестився, Оглядач підкреслив, що ця розмова видається зовсім абсурдною, хоча ідея одержимості Трампа Путіним уже не здається божевільною, як це було раніше.
«Я не думаю, що зацікавленість Трампа в Путіні виходить за межі схожості їхніх особистостей. Але я не перестаю думати про 80-ті роки, коли я писав репортажі з СРСР, місця, де не вірять у випадковості і постійно до всього ставляться з підозрою. Злі наміри були фундаментом радянської параної. Як писав Ленін у листі до газети «Правда», в політиці неважливо, хто напряму висловлює певні погляди. Важливо, кому це йде на користь», – підсумував Розенталь.

Коментарi

Коментарiв