Холодницький назвав строки ув’язнення відомих хабарників

275
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький пояснив, як правоохоронці доб’ються арешту одіозного нардепа Олександра Онищенка, який утік із країни, а також назвав можливі строки ув’язнення низки відомих корупціонерів.

За словами Холодницького, у втечі Онищенка за кордон винні не правоохоронні органи, оскільки йому допоміг це зробити статус народного депутата. Відповідно, слідство продовжується, хоча його не допитуватимуть. Крім нього, силовики вже затримали 12 учасників корупційної схеми, інші ж досі перебувають у розшуку.
В інтерв’ю Новому времени прокурор зауважив, що правоохоронці здійснювали обшуки у адвокатів Онищенка, які всіляко намагалися приховати докази злочинної діяльності нардепа.
«Проте це не зупинить нас. Ми знайдемо істину і зберемо докази. Після підозри ми оголосимо його в розшук, а далі – Інтерпол. Якщо не знайдуть, почнемо заочний судовий процес і заочне засудження. Від покарання він точне не втече. Покарання буде у вигляді від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, іншим же загрожують приблизно такі ж терміни», – зазначив посадовець.
Крім того, він прокоментував справу одіозного екс-нардепа Миколи Мартиненка, якого підозрюють у причетності до корупційних схем. Холодницький підкреслив, що в цій ситуації багато чого залежить від міжнародних доручень, оскільки сюди втягнуті іноземні компанії, офшорні юрисдикції.
«Ще у квітні ми відправили кілька запитів, але, на жаль, у Європі бюрократія ще крутіша, ніж у нас. І виконання запиту протягом чотирьох, а то й п’яти місяців – це стандартна процедура. Ми не можемо подзвонити в Чехію, Швейцарію і сказати, мовляв, ви нам видайте, а то нас тут громадськість душить. Їм це нецікаво. Інформація, яку ми повинні отримати від наших іноземних партнерів, багато на що вплине. Зокрема, на завершальний статус справ. Якщо доведемо вину – це те ж саме, що і у випадку з Онищенко. Його чекає від 8 до 12 років ув’язнення», – спрогнозував прокурор.

Коментарi

Коментарiв