Україна наривається на критику Заходу через воєнний стан, – експерт

225
Російський військовий експерт Павло Фельгенгауер розкритикував заяву глави РНБО України Олександра Турчинова про можливість оголошення воєнного стану.

У статті для Апострофа експерт зауважив, що оголошення воєнного стану є цілком можливим у разі загострення ситуації на окупованому Донбасі. Як і низка інших фахівців, він підкреслив, що 2014 року оголошення воєнного стану було б значно логічнішим, проте влада чомусь не зробила цього. Після цього напруга дещо зменшилася, проте, якщо, наприклад, до середини вересня цього року буде чергове загострення, «положення може знову стати де-факто воєнним».  
«Військове становище, стан облоги або martial law – особливий легальний правовий режим. При цьому відбувається обмеження громадянських прав, можливе інтернування, вводяться обмеження на поширення інформації і комендантська година, створюються військові комендатури і вводиться військове патрулювання, щоб виключити порушення комендантської години», – наголосив Фельгенгауер.
За його словами, це дасть додаткові можливості виконавчій владі. Відповідно, це пришвидшить зміни всередині України, проте глава РНБО не може ухвалювати це рішення, оскільки таку ініціативу повинен виявити глава держави Петро Порошенко, після чого слідує голосування парламенту.
«Чи використовує це Москва як casus belli (привід для оголошення стану війни) – не можу сказати. Може бути, так, а може — ні. Позиції Києва на міжнародній арені військове становище ніяк не підсилить. Якщо його ввести без очевидної і безпосередньої загрози, це буде сприйнято Заходом як негативне подія. Воєнний стан – завжди придушення демократичних свобод: збори, демонстрації забороняються, починається цензура, вводиться інтернування без суду. Тобто фактично скасовуються цивільні і політичні права. Такі обмеження досить негативно сприймаються на Заході. Ну і Росія, абсолютно точно, буде розповідати, як це погано – критики будуть мати привід заявити, що в Україні встановлюється військова диктатура, яка пригнічує власний народ – людей, «які хочуть бути частиною Росії», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв